Ana sayfa Haberler İzmir Karşıyaka’da kedilere eziyet edenleri sokak sokak arıyor

İzmir Karşıyaka’da kedilere eziyet edenleri sokak sokak arıyor

673
0
ebru çanak ve beslediği kediler

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yaşayan hayvansever Ebru Çanak, sokak kedilerine işkence edildiğini ve uzuvlarının kesildiğini iddia ederek polise başvurdu. Sokakları karış karış gezen Çanak, mahalle sakinleriyle ve esnafla konuşarak kedilere işkence yaptığını düşündüğü kişi ya da kişilerin peşine düştü.

izmir karşıyaka kuyruğu kesilen kedi

Bahriye Üçok Mahallesi’nde ikamet eden ve bu bölgede sokak kedilerine besleme yapan Ebru Çanak, son dönemlerde hayvanlara işkence olaylarının arttığını belirterek, kedilerin kulakları ile kuyruklarının kesildiğini iddia etti ve hayvanlara yapılan bu zulme isyan etti. Geçtiğimiz Cuma günü kuyruğu tamamen kesilmiş bir kedi gördüğünü kaydeden Çanak, polise şikayette bulundu. Polis, kedilere işkence yapan kişi ya da kişileri  yakalamak için çalışma başlattı. Sokak sokak gezen Çanak da esnafa ve mahalleliye sorarak, kedilere işkence yaptığını düşündüğü kişi ya da kişileri bulmaya çalışıyor.

Kedilerin kuyruklarının önce bir kısmının sonra da tamamının kesildiğini belirten mahalle sakini Ebru Çanak, “Biz gerekli yerlere müracaatlarımızı yaptık. Bunu yapanların bir an önce yakalanmasını istiyoruz. Bu canilere en ağır ve caydırıcı cezaların verilmesi gerekiyor” dedi.

ebru çanak izmir karşıyaka