Ana sayfa Haberler Kaplumbağalar ölmesin diye her gün 50 kilometre yol gidiyor

Kaplumbağalar ölmesin diye her gün 50 kilometre yol gidiyor

426
1
Ekmek ve simit yiyerek hayatta kalmaya çalışan kaplumbağaların resmi

İzmir’in Urla ilçesinde, bir dere yatağında yaklaşık 250 kaplumbağa olduğunu fark eden Mehmet Emin Polat onları poğaça ve simit ile besledi. Mehmet Emin Polat, kaplumbağaları gördüğü günden bu yana her gün evinin bulunduğu Hatay semtinden Urla’ya 50 kilometre yol gelerek onları besliyor. Kurumak üzere olan hayvanlar için yetkilileri aradığını ancak herhangi bir geri dönüş olmadığını söyledi.

İzmir’in Hatay semtinde yaşayan ve çelik kapı montajı yapan Mehmet Emin Polat, 29 Temmuz’da gittiği Urla ilçesinde sanayi sitesinin arkasındaki dere yatağında su birikintisi içinde yüzen yaklaşık 250 kaplumbağa olduğunu farketti. Mehmet Emin Polat, bazı kaplumbağaların kuruduğunu ve geri kalanının aç olduğunu fark etti. Onları poğaça ve simit ile besledi. Aralarında yavruların da olduğu kaplumbağaların kuruyup ölmemesi için çeşmeden kovayla su taşıyarak su birikintisine döktü. Kaplumbağaların bakımı için yetkililere ulaşmaya çalıştı ancak ilgilenecek bir yetkiliye ulaşamadığını söyledi. Her gün yaklaşık 50 kilometre yol gidiyor. Kaplumbağaları kuru ekmek, simit, poğaça ve balık yemi ile besliyor. Mehmet Emin Polat, “Hayvanların karınları aç bir şekilde durup, yemek bekliyorlar. Onları bu şekilde bırakmaya gönlüm razı değil, vicdanım rahat etmiyor. Ne yediklerini de tam bilmiyorum, ölmelerinden korkuyorum” dedi.

Kaplumbağaların tepeden çekilmiş resmi

1 YORUM

  1. ilginç paradokslar ürettik. Suları kirlettik, araç kullanarak gezegeni daha da çok kirletiyoruz ve kendimizle birlikte tüm canlıları öldürürken bazılarının yaşamasını arzuluyoruz. Tam olarak iyilik mi kötülük mü yoksa özgecilik mi anlayamıyorum.

Comments are closed.