Ana sayfa Haberler Pati Dostları Festivali’nde barınak hayvanları sahiplendirildi

Pati Dostları Festivali’nde barınak hayvanları sahiplendirildi

257
0
Pati Dostları festivali'nde barinak hayvanları sahiplendirildi

İzmir’in Çiğli ilçesinde ikincisi düzenlenen Pati Dostları Festivali hayvanseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Festivalde, barınak hayvanları sahiplendirildi. Köpek güzellik yarışmaları düzenlendi. Ziyaretçiler hayvan barınaklarına mama bağışı yapma fırsatı buldu. Çocuklar için de animasyon gösterileri yer aldı.

Çocuklar onlar için hazırlanan standlarda yüzlerine hayvan resimleri çizdirdi

İzmir’in Çiğli ilçesinde belediyeye ait bir işletmede gerçekleştirilen 2’nci Pati Dostları Festivalinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Çiğli Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne ait olan bir standda içlerinde engellilerin de bulunduğu hayvanlar sahiplendirildi. Ziyaretçiler festivalde stant açan firmalar aracılığıyla hayvan barınaklarına mama bağışı yapıldı. Öte yandan festivalde köpek güzellik yarışması, animasyonlar ve hayvan sevgisi temalı tiyatro oyunları yer aldı. Çocuklar festival alanında hayvan dostlarıyla bol bol vakit geçirirken, yüz boyama stantlarında da seçtikleri hayvanları yüzlerine çizdirdi. Festivalde can dostlara özel giysi ve aksesuarların yer aldığı stantlarda vardı. Çiğli Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Yalçın, festivalin amacının vatandaşlara hayvan sevgisi aşılamak olduğunu belirtti. “Sokaklarda yaşayan canların bizlerle birlikte sokakların sahibi olduğunu anlatıyoruz. Bu amaçla böyle bir etkinlik düzenledik. Burada amacımız farkındalığı arttırabilmek. Burada yüz boyama, dans gösterileri, palyaço etkinlikleri, tiyatro, konser gibi birçok etkinlik düzenleniyor. Bu etkinliklerin hepsi hayvanları içeriyor” dedi.

Pati Dostları festivali renkli görüntülere ev sahipliği yaptı

Çocuklar hayvanları sevdi

Festivalde yer alan barınak standına çocukların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Mustafa Yalçın, “Barınak standımızda asıl amacımız sahiplendirmek değil asıl amacımız buraya gelen çocukların ve insanların hayvanlara temasını sağlamak. Onlar hakkındaki duyguların güzelleşmesini sağlamak. İzmirlilerin festivale ilgisi oldukça güzel. Festivalde beklentinin üzerinde bir yoğunluk var. Aileler çocuklarıyla birlikte hayvanları görmeye buraya geliyorlar ve güzel bir gün geçiriyorlar” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here