Ana sayfa Haberler Engelli temizlik personelinin hayvan sevgisi

Engelli temizlik personelinin hayvan sevgisi

284
0
Recep Çelik herkese örnek bir hayvansever

İzmir’in Buca Belediyesi’nde çalışan, yüzde 70 zihinsel engelli ve 26 yaşındaki Recep Çelik, temizlik işçiliği yapıyor. Görevli olduğu bölgede kendi imkanlarıyla sokak hayvanlarına su ve mama verip besliyor.

Temizlik işçisi mesaisi sırasında

Buca Belediyesi’nin engelli temizlik personeli Recep Çelik’in çalışma bölgesindeki kedi ve köpek sevgisi, herkese örnek olması gereken cinsten. Recep Çelik, Efeler Mahallesi, Şirinyer Tren İstasyonu ve çevresinde çalışıyor. Süpürge ve kovasıyla çalışma mesaiye başlayınca onu tanıyan sokak hayvanları Recep Çelik’in etrafını sarıyor. Gösterdiği sevgiye karşılık kokusundan tanıyıp her gün ona eşlik ediyorlar. Temizlik görevini tamamlar tamamlamaz hayvanları besleyen Recep Çelik’i görenler, fotoğraflarını çekerek, sosyal medyadan paylaşıyor.

Temizlik işçisi sokak kedilerine mama ve sularını vermiş onları severken

Recep Çelik, Buca sokaklarını temizlemeye devam ederken, sokak hayvanlarıyla ilgilenmeyi sürdüreceğini belirtti. “İşi devralıyorum, işimi tamamladıktan sonra da hayvanlarla ilgileniyorum. Buraya geldiğim zaman beni gördüklerinde ses tonumdan ya da kokumdan tanıyorlar. Peşime takılıyorlar, beraber mıntıka temizliği yapıyoruz. Öğle paydosu zaman onlarında yemeğini ve suyunu veriyorum hatta masajını yapıyorum. Onları seviyorum. Benden ayrılmıyorlar, akşama kadar benimle dolaşıyor, paydos ettiğimde ‘Hadi gidin yerinize’ dediğim zaman yerlerine gidiyorlar. Çok akıllılar. Bu hayvanların insanları ne kadar çok sevdiğinin bir örneğidir. Hayvanlara eziyet etmesinler, onları ezmesinler. İnsanlar da tüm hayvanlara sevgi göstersinler. Yemeklerini çöpe atmasınlar, hayvanları beslesinler” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here