Ana sayfa Haberler İyi kalpli veteriner teknikeri hayvanları iyileştirip, sahiplendiriyor

İyi kalpli veteriner teknikeri hayvanları iyileştirip, sahiplendiriyor

337
0
onur özmen ve hayata döndürdüğü yavrulardan biri

Adana’da yaşayan veteriner teknikeri Onur Özmen, sokakta ölmek üzere bulduğu hayvanları tedavi altına alıp, iyileştirip daha sonra sahiplendiriyor.

Adana Sarıçam ilçesinde yaşayan veteriner teknikeri Onur Özmen, oturduğu 3 katlı villada, sokakta bulduğu sahipsiz ve yardıma muhtaç hayvanları besleyip ve bakımını yaparak, iyileştiriyor. Onur Özmen, ‘çocuklarım’ dediği sokak hayvanlarına daha önce pet pansiyon tarzı yerlerde baktığını; ancak bunun bütçesi için pahalı gelmeye başladığını farketti. Bunun üzerine 3 katlı villayı kiraladığını belirten Onur Özmen, “Burada tedavi ettirilmesi gereken, bakıma muhtaçlara yardımcı oluyorum. Son olarak ailemize ‘Elmas’ katılmıştı. Sarıçam’a giderken, yolda karşılaştık; kötü durumdaydı. 1,5 ay tedavi gördü ve şu an durumu oldukça iyi. Elmas’ı ilk gördüğüm an gözümün önüne geldikçe onu böyle sağlıklı ve mutlu görmeyi ifade edecek kelime bulamıyorum” dedi.

onur özmen ve köpekler

Bir süre hayvanlarıyla ailesinin evinde yaşadığını; ancak bu durumun hem ailesi hem de baktığı hayvanlar için zor olduğunu belirten Onur Özmen, şunları söyledi, “Onlar benim çocuklarım. Onların mutlu olması beni de mutlu ediyor. Bir süre onlara ev sahipliği yaptıktan sonra ömürlük ailelerine kavuşturmak artık benim görevim. ‘Elmas’a Afyon’da bir yuva bulduk. ‘Elmas’a kıyasla çok daha kötü durumda bulduğumuz ‘Altın’ vardı. Onu bulduğum zaman uyuz, açık yaralar ile mücadele ediyordu. Tedavisi yaklaşık olarak 3 ay sürdü. Şimdi ona yuva arıyoruz. 1,5 yıldır bunları yapmak dışında her hafta yaklaşık 450 çocuğu besliyorum. Büyük bir Instagram hesabım var; ismi ‘Zeus’un Atası’. İnsanlar maddi- manevi birçok destek veriyor bana. Ben de çocuklarıma harcıyorum bu yardımları. Sonuç olarak onları hayata bağlıyoruz. Önemli olan onlara sağlam aileler bulmak.”

veteriner teknikerinin hayata döndürdüğü yavru köpek
onur özmen'in hayata döndürdüğü can

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here