Ana sayfa Haberler Sokak hayvanlarına Fosforlu Tasma projesi

Sokak hayvanlarına Fosforlu Tasma projesi

450
0
Sokak köpekleri için fosforlu tasma projesi

Bahçelievler Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde sokak hayvanları için yeni bir tedavi merkezinin açılışını yaptı. Sokak hayvanlarına geceleri araçların çarpmaması için fosforlu tasma uygulaması hayata geçirildi.

Bahçelievler Belediyesi tarafından yapılan Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi açılışı dün gerçekleşti. Açılışa, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ve çok sayıda hayvan sever vatandaş katılım gösterdi.

Açılışta konuşma yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Bahçelievler Belediyesi olarak engelli, yaşlı, genç, çevre ve doğa dostu olduğumuz kadar hayvan dostu da bir belediyeyiz ve olmaya da devam edeceğiz. Çobançeşme’de hayvan barınağımız bulunmaktadır. Bahçelievler’e ek olarak burada hizmet sunacağımız merkezimizi bu bölgeye yakın diğer mahallelerimizde yaşayan can dostlarımıza daha hızlı ulaşabilmek amacıyla oluşturduk. Tedavi merkezinde, kedi köpek gibi sokak hayvanlarının ilk basamak tedavi ve aşıları yapılabilecek. Ayrıca güvercin, karga ve martı gibi kanatlı hayvanlar için de tedavi hizmeti vereceğiz. Ayrıca merkezimizde bulunan Beyaz Masa İletişim Noktamız da komşularımıza daha yakın olabilmemiz için hizmet verecek” dedi.

Gece yaşanabilecek trafik kazalarına önlem olarak fosforlu tasma projesi

Bahçelievler Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü ışığında farkındalık yaratmak için bir proje oluşturdu. Sokak hayvanlarının geceleri araç sürücüleri tarafından fark edilmesi için Fosforlu Tasmalar tasarlandı.

Aynı gün içerisinde hayvan severlerin köpeklerinin 10 ayrı oyun ve eğitim aleti ile vakit geçirebileceği ve gezeceği Pati Parkı da hizmete açıldı. Parkın açılışında AFAD’ın eğitimli kurtarma köpeği Zeus da bir gösteri sundu.