Ana sayfa Haberler Apartman boşluğuna düşen yavru kedi için mahalle sakinleri seferber oldu

Apartman boşluğuna düşen yavru kedi için mahalle sakinleri seferber oldu

489
0
apartman boşluğunda mahsur kalan yavru kediyi mahalleli kurtarıyor

İstanbul Gaziosmanpaşa’da 4 katlı bir apartman boşluğunda mahsur kalan yavru kedinin sesi mahalle sakinlerini harekete geçirdi. Apartmanda yaşayan bir sakin itfaiye ekipleri gelmeden yavru kedinin mahsur kaldığı apartman boşluğuna inerek kediyi kurtardı. Yavrusunu bekleyen anne kedi ise yavrusu kurtulana kadar endişeli bir şekilde olay yerinde bekledi. Anne kedi ile yavrusu duyarlı mahalle sakinlerinin çabasıyla tekrar buluştu.

Olay, Gaziosmanpaşa, Şemsipaşa Mahallesi’nde 12. Sokak üzerinde bulunan 4 katlı bir apartmanda akşam saatlerinde oldu. Kedi sesi duyan mahalle sakinleri, yavru kedinin yerini tespit ederek yardıma koştu. Yavru kedinin düştüğü yer demir teller ile kapalı olunca vatandaşlar durumu hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Bu sırada anne kedi ise yavrusunun düştüğü yerden bir an olsun ayrılmadı. Olayın meydana geldiği apartmanda oturan Ender Bayraklı itfaiye ekiplerinin gelmesini beklemeden demir tellerin arasından yaklaşık 3 metrelik apartman boşluğuna girdi. Apartman boşluğuna inen Ender Bayraklı yavru kediyi alarak yukarı çıkardı. Bu sırada Gaziosmanpaşa grubuna ait itfaiye ekipleri de kısa sürede olay yerine geldi. Mahalle sakinlerinin kediyi kurtardıklarını söylemesiyle itfaiye ekibi olay yerinden ayrıldı. 

Zavallı yavru kedinin annesiyle tekrar buluşmasına yardımcı olan Ender Bayraklı, “Kediyi ben kurtardım. Bu apartmanın sakiniyim, miyavlama sesine dayanamadım hemen indim kurtardım” şeklinde konuştu.

mahsur kalan yavru kedi kurtarıldıktan sonra annesine kavuştu