Ana sayfa Haberler Bu hayvan hastanesinde her yıl 50 bin hayvan tedavi görüyor

Bu hayvan hastanesinde her yıl 50 bin hayvan tedavi görüyor

1083
0
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yılda yaklaşık 50 bin hayvanın tedavi ediliyor.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Oktay Düzgün, yılda yaklaşık 50 bin hayvanın tedavi edildiğini, bu sayının büyük çoğunluğunu evcil hayvanların oluşturduğunu belirtti.

Prof. Dr. Oktay Düzgün, Avcılar’da bulunan üniversite kampüsündeki hastane polikliniğinde doğum, cerrahi ve dahiliye gibi ana branşlarda 7/24 hizmet verildiğini ve ortalama olarak günde 100-120 hasta hayvana bakıldığını belirtti. Aynı zamanda Veterinerlik Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi de olan Prof. Dr. Oktay Düzgün, muayene ve tedaviler için tam donanıma sahip olduğunu bildirerek, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Dahiliye kliniğinde; kardiyoloji, dermatoloji, üroloji, ekdokronoloji, gastroenteroloji, cerrahi kliniğinde ortopedi ve travmatoloji, genel cerrahi, onkoloji, KBB, nöroşirurji, göz hastalıkları ve doğum kliniğinde jinekolojik ve meme hastalıkları gibi dallarda hizmet sunuluyor. Toplumumuzda, hayvan sevgisi her geçen gün arttığı için hasta potansiyeli de orantılı olarak artmaktadır. Hasta potansiyelimizin önemli bölümünü pet hayvanlar oluşturuyor. Bunların yanı sıra büyük ve egzotik hayvanlara da hizmet veriyoruz. Hastanemizdeki en büyük bölümümüz ise; radyodiagnostik görüntüleme ünitemizdir. Bu ünitemizde röntgen, ultrasonografi, endoskopi, bilgisayarlı tomografi ve MR yer alıyor. Eski tomografi cihazımızı yenilendi.”

Prof. Dr. Oktay Düzgün, günde 100-120 hasta hayvana bakıldığını belirtti.

Prof. Dr. Oktay Düzgün, büyük bölümü kedi ve köpek olan hastaların yanı sıra kanatlı hayvanların da eksik olmadığı hastanede, zaman zaman doğada bulunan yaralı veya hasta yaban hayvanların da görevliler tarafından getirildiğini söyledi. Prof. Dr. Düzgün, “Bu tür hayvanlara da ameliyathanelerimizde birbirinden zorlu ameliyatlar da titizlikle yapılıyor. Şunu da belirtmek isterim ki İstanbul’da hastanemiz öncelikli tercih edilmektedir. Yoğun hasta sayımız nedeniyle hayvan sahiplerimizin daha konforlu hizmet alabilmesi için yakın tarihte internet üzerinden de randevu sistemine geçeceğiz Bunun günlük getirilen vakaların yanı sıra hasta sahipleri için çok büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.