Ana sayfa Haberler Sokak kedisi karın bölgesi 25 santim kesilmiş halde bulundu

Sokak kedisi karın bölgesi 25 santim kesilmiş halde bulundu

259
0
Iğdır'da yaralı bulunan kedi ameliyata alındı

Iğdır’da kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin kesici bir aletle yaraladığı sokak kedisi, ameliyat edildi. Karın boşluğundaki 25 santimlik kesik ve zarar gören kasları dikilen kedinin tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Karın bölgesinde 25 cmlik kesik bulunan kedi ameliyata alındı

Iğdır’da vatandaşlar sokakta, kanlar içinde yatan kedi buldu. Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin kesici bir aletle yaraladığı düşünülen kedi, karton bir kutunun içerisine konup Iğdır Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne götürüldü. Kedinin yapılan muayenesinde, karnında 25 santimlik bir kesik olduğu tespit edildi. Veteriner hekimler, kediyi, anestezi yaparak ameliyata aldı. Hastane başhekimi Gökhan Koçak tarafından ameliyat edilen kedinin karın boşluğundaki kaslar dikildi. Kedinin tamamen iyileşene kadar tedavisinin süreceği bildirildi.

Ameliyat olan sokak kedisinin tedavisi sağlığına kavuşana dek devam edecek

Yaralı kediyi hayata döndürmek için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen, kesi ile zarar gören kasları diktiklerini ifade eden başhekim Gökhan Koçak, “Bundan sonraki tedavi sürecinde de normal yaşam döngüsüne ulaşması için antibiyotik tedavisi uygulanacak. Vatandaşlarımızdan sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı ve dikkatli davranmalarını talep ediyoruz. Bölgemizde bu gibi vakalara sıkça rastlanılmakta. Elimizde bulunan imkanlar dahilinde hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here