Ana sayfa Haberler Hindisi Hamit arkadaşı gibi

Hindisi Hamit arkadaşı gibi

1010
0
Hindi Hamit ile sahibinin arkadaşlığı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde mobilya işiyle uğraşan Nedim Sevim’in Hamit adını verdiği hindisi ile arasındaki arkadaşlık, görenleri şaşırtıyor.

İnegöl ilçesinin kırsal Tüfekçikonak Mahallesi’nde oturan iş insanı Nedim Sevim, 4 yıl önce kendisine hediye verilen hindiyi, besleyip, büyüttü. Birçok değişik türden hayvanlar besleyen Sevim ile hindisi arasında, geçen zaman içinde bir bağ oluştu. Boş zamanlarında Hamit adını verdiği hindisiyle zaman geçiren Nedim Sevim, “Hindim, benim için özel. Aramızda güzel bir bağ, bir arkadaşlık var. Çocuklarıma gösterdiğim gibi Hamit’e de ilgi gösteriyorum. Beni çocuklarımdan bile kıskanıyor. Hatta benim diğer hayvanlarla ilgilendiğimi gördüğünde bana tavır alıyor” dedi.

Hindi Hamit arabada

Hindisinin peşinden ayrılmadığını belirten Nedim Sevim, “Köyde yaşıyorum. Arkadaşım, sırdaşım Hamit. Hafta sonları köyde olduğum zaman, peşimden ayrılmıyor. Zaman zaman arabayla tur atıyoruz, geziyoruz. Sabah işe giderken her zaman yola kadar peşimden gelir. Evin bekçiliğini de yapıyor” diye konuştu.

4 kız babası Sevim, “Kızlarımdan onu ayırmıyorum. Kızlarım gibi o da bana ilgi gösteriyor. Çocuklarımı bile benden kıskanıyor. Ziyaretime gelenler nasıl evcilleştirdiğimi soruyor. Oysa ben ona sadece sevgimi verdim. Zaman zaman motosikletime bindiğimde önüme geçer, ‘gitme’ der gibi durur. Komşularımız da onu seviyor” ifadelerini kullandı.

Nedim Sevim, hindisini asla kesmeyeceğini belirterek, “İnsan arkadaşına kıyabilir mi?” ifadelerini kullandı.