Ana sayfa Haberler Her gün sokak hayvanlarını besliyor

Her gün sokak hayvanlarını besliyor

562
0
Köpekler için tavuk eti ile besleme yapıyor.

Bolu’da, 15 yıl önce eşinin ölümünün ardından evine aldığı köpekle hayvan sevgisi artan Mehmet Nezih Erkan, şu anda evinde 7 köpeğiyle birlikte yaşıyor. Sabah güneş doğmadan evden çıkarak besleme noktalarına mama bırakıyor. Emekli maaşının büyük bir kısmını sokak hayvanları için harcayarak yüzlerce kedi ve köpeği besliyor. 

Mehmet Nezih Erkan, sokak kedileri için kuru mama veriyor.

Mehmet Nezih Erkan, bir elektrik dağıtım firmasından emekli olduktan sonra kendisini doğaya ve hayvanlara adadı. 2 çocuk babası hayvansever, eşinin ölümünden sonra bir veterinerin kapısında bulduğu köpeği evine alıp sahiplenmeye karar verdi. Ardından Bolu Belediyesi Hayvan Barınağı’ndan aldığı bir diğer köpek ile evinde beslediği hayvan sayısını çoğalttı. Şu anda evinde toplam 7 köpek besliyor. Yaklaşık olarak 4 yıl önce de sokak hayvanlarını da beslemeye karar verdi. Sokak hayvanlarını beslemeyi kendine görev edindi ve düzenli olarak bu görevi yerine getirdi. Her gün sabah saat 05.00’ten saat 08.00’e kadar yüzlerce sokak hayvanının gelip karnını doyurduğu beslenme noktalarına yemek ve mama bırakıyor.

Köpekler artık onu tanıyor, sabahları onu bekliyorlar.

Mehmet Nezih Erkan, “Evinde 7 tane köpek ile yaşayan birisiyim. Sabah 05.00 gibi evden çıkıyorum, belirli beslenme noktalarını geziyorum. Saat 08.00’e kadar yiyecek dağıtıyorum. Hergün aynı saatte gittiğim için beni bekliyor oluyorlar. Hepsinin davranışı sevgi dolu. Hayvan sevgim çocukluğumdan beri vardı. Eşimin vefatından sonra Tarçın isimli bir köpek ile yollarımız kesişti. Şu anda 7 evladıyla yaşayan bir babayım diyebiliriz. Evde onlar da beni bekliyor. Eşimin vefatıyla hayvan sevgim daha da arttı” dedi.