Ana sayfa Haberler Kafasını kavanoza sıkıştıran kedi kurtarıldı

Kafasını kavanoza sıkıştıran kedi kurtarıldı

259
0
battaniyeye sarılan kedi çekiç yardımı ile kavanoz parçasından kurtuldu

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, boynuna takılan kavanoz parçasıyla 10 gündür gezen ve yakalanamayan kediyi itfaiye kurtardı.

İskenderun Şahin Tepesi mevkiinde 10 gün önce vatandaşlar tarafından bir kedinin boynuna takılan cam kavanoz parçasıyla gezdiği farkedildi. Kendisine yardım etmek isteyen itfaiye erlerinden kaçan korkmuş kedi, bir türlü yakalanamadı. Kediyi sokakta besleyen ve KPSS nedeniyle şehir dışında bulunan Hatice Yetiş’in dönmesiyle kedi nihayet yakalandı. Mama vermek için çağırdığı kediyi önce sevip, sakinleştiren Hatice Yetiş, üzerine sepet kapatarak hayvanı yakaladı. Hatice Yetiş’in durumu bildirmesi üzerine genç kızın evine itfaiye ekibi sevk edildi. Eldivenle kediyi tutan itfaiye erleri, boynuna takılan cam kavanoz parçasını çekiçle kırarak, hayvanı 10 günlük çilesinden kurtardı. Boynunda herhangi bir yaralanma olmayan kedi, daha sonra mahalle sakinlerinin alkışları arasında sokağa geri bırakıldı. 

mahalle sakinleri itfaiye erini ve kurtulan kediyi alkışla karşıladı

Fare ismini verdiği kediyi ve sokaktaki diğer kedileri beslediğini belirten Hatice Yetiş, sınav için şehir dışında olduğunu, kedinin bu halde olduğunu öğrendiğinde üzüldüğünü ama gelemediğini söyledi. Kedinin durumunu ilk sosyal medya hesabından duyurarak kedinin kurtarılması için öncülük yapan İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara ise vatandaşların çöpe cam kavanoz atmamalarını istedi. Çöpe atılan bir kavanoz nedeniyle yaşanılan duruma dikkat çeken Nermin Yıldırım Kara, vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini söyledi.

kurtarılan yavru kedi ile itfaiye erinin resmi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here