Ana sayfa Haberler Hassas burun Kara doğu görevi için Van’da

Hassas burun Kara doğu görevi için Van’da

370
0
belçika malinoise cinsi narkotik köpeği kara

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde çalışan ve sayısız başarılara imza atan narkotik köpeği Kara, doğu görevi için Van’a getirildi. Önemli geçiş güzergahlarından biri olan Van’da 3 yıl içinde 17 ton’a yakın uyuşturucu madde ele geçirilirken, yakalamaların başrolünde ise dedektör köpekler var.

Uyuşturucu dağıtımının en önemli geçiş noktalarından biri olan Van’da, yapılan operasyonlarda polis ekiplerine en büyük yardımı dedektör köpekler yapıyor. Güvenlik güçlerinin kentteki hummalı çalışması 24 saat devam edebiliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde yıllardır operasyonlara katılan ve hassas burnuyla birçok baskında başarıya imza atan narkotik köpeği Kara da İstanbul’un ardından doğu görevi için Van’a gönderildi. Belçika Malinois cinsi narkotik köpeği olan 9 yaşındaki Kara, 5 yıldır İstanbul’da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görev yapıyor. Operasyonlar sırasında 1 tona yakın uyuşturucu maddenin ele geçirilmesini sağladı. Eğitmeniyle birlikte şark hizmetini yerine getirmek için göreve başlayan Kara, Van polisinin en önemli yardımcılarından biri olacak.

belçika malinoise kara ve eğitmeni

3 Yılda 17 ton uyuşturucu ele geçirildi

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan Köpek Eğitim Merkezi’nde eğitilen 10 dedektör köpek, 4 aylık yoğun eğitimin ardından uyuşturucu operasyonlarında görevlendiriliyor. Köpekler, uyuşturucu ile mücadelede büyük rol oynuyor. Van polisinin en büyük yardımcıları oluyorlar. Operasyonlarda 3 yıl içinde 15 ton 104 kilo eroin, 1 ton 222 kilo esrar, 224 kilo 350 gram Afyon sakızı ve 213 kilo metamfetamin ele geçirildi.

narkotik köpeği kara kamyoneti tararken

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here