Ana sayfa Haberler Gönül Anne zor günlerin ardından kendine sıcak bir yuva arıyor

Gönül Anne zor günlerin ardından kendine sıcak bir yuva arıyor

226
0
Gönül Anne ameliyat sonrası hayata tutundu

 İzmir’in Karşıyaka ilçesinde doğum sonrası enfeksiyonu yüzünden ameliyat olan “Gönül Anne” sağlığına kavuştu. Şimdi sıcak bir yuva arıyor.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, Bostanlı semtinde, hayvanseverlerin sokakta beslediği bir kedi, Güliz Hepvarlık’ın yanına geldi. Garip sesler çıkaran kediyi takip eden hayvansever Güliz hanım, Bostanlı Balıkçı Barınağı’na vardı. Kedinin ona gösterdiği sandalın üstündeki naylonu kaldırınca, bir bölümü su içinde, bir bölümü de anne kedi tarafından kuru alana çekilmiş 6 kedi yavrusu buldu. Güliz Hepvarlık, yavruları veteriner hekim İdil Karatepe’ye götürdü ve gerekli müdahaleleri yaptırdı. Bu olayın ardından anne kediye Gönül anne adı verildi.

Gönül Anne ameliyat sayesinde hayatta

Gönül anne bir süre sonra rahatsızlanınca, Güliz Hepvarlık onu aynı veterinere götürdü. Yapılan tahlillerde, anne kedide, sandalın içinde yağmur suyu birikintisi içinde doğum yapması sebepli rahim enfeksiyonu oluştuğu ve bu enfeksiyonun ince bağırsağına da sıçradığı tespit edildi. İştahını kaybeden ve aşırı kilo kaybı yaşayan anne kedi, veteriner hekim İdil Karatepe tarafından ameliyata alındı. Bağırsaklarında enfeksiyonlu olan yaklaşık 30 cmlik bölüm alındı. Anne kedi, bir süre veteriner kliniğinde gözlem ve koruma altında tutularak tedavisi tamamlandı. Sağlığına kavuşan 6 yavru kedi yuvalandırıldı. Zamanında müdahale sayesinde kurtarılan ve sağlığına kavuşan Gönül anne şimdi Bostanlı Veteriner Polikliniği’nde kendisi için açılacak sıcak bir yuva bekliyor.

Gönül Anne yuva arıyor

Gönül Anne’nin kurtarıcısı Güliz Hepvarlık ve İdil Karatepe, tedavisi tamamlanan Gönül anne hakkında şöyle duyuru yaptılar:” Gönül Anne’miz çok acı çekti, ama sonunda hayata tutundu. Şimdi onun için sıcak bir yuva arıyoruz. Sahiplenmek isteyenler Bostanlı Veteriner Polikliniği’ne başvurabilirler”.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here