Ana sayfa Haberler Ağaçta mahsur kalan kedi kurtarıldı

Ağaçta mahsur kalan kedi kurtarıldı

245
0
Itır ve sahibesi Melike Pehlivan itfaiye aracı önünde mutluluk pozu verdi

Eskişehir’de itfaiye ekipleri tarafından mahsur kaldığı ağaçtan kurtarılan kedi, sosyal medya aracılığıyla ulaşılan sahibi Melike Pehlivan’a teslim edildi.

Ertuğrulgazi Mahallesi Yalçıner Sokak’ta bir kedinin ağaçta mahsur kaldığını gören mahalle sakinleri, durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine gelen ekipler, merdiven yardımıyla kediyi yakalayarak, indirdi. Büyükşehir Belediyesi, kediyi Batıkent İtfaiye Merkezi’nde korumaya alıp, sahibinin belirlenmesi için sosyal medya hesaplarında, “Vatandaşlarımızdan gelen ihbar ile itfaiye personelimizin Ertuğrulgazi Mahallesi Yalçıner Sokak’ta bulunan ağaçtan kurtardığı minik dostumuzu Batıkent İtfaiye Merkezi’mizde misafir ediyoruz. Sahibine ulaşmak için bize destek olur musunuz?” notuyla kedinin videosunu paylaştı. Kısa sürede yüzlerce paylaşım alan video sonrası kedinin sahibi Melike Pehlivan’a ulaşıldı.

Ağaçta mahsur kalıp kurtarılan kedi Itır sahibine kavuştu

Kedisini almak için Batıkent İtfaiye Merkezi’ne gelen Melike Pehlivan, hayvanına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirterek itfaiye personeline ilgisi için teşekkür etti. Pehlivan, “Pazartesi günü kaybettiğim kedimi aramamıza rağmen bulamadık. Barınaklarla iletişim halindeydik, ancak aklıma itfaiye hiç gelmemişti. Mahalle sakinleri itfaiyenin bir kediyi kurtardığını söyleyince çekinerek itfaiyeyi aradım. Çünkü böyle durumlarda itfaiyenin yardımcı olduğunu bilmiyordum. Ancak gerçekten itfaiye personelimiz gelmiş Itır’ı kurtarmış, bir de merkezlerinde en güzel şekilde misafir etmişler. Ben ilgileri için tüm personele teşekkür ediyorum” dedi.

Eskişehir Batıkent İtfaiye Merkezi'nin önünde geniş çekim

Her gün bu gibi onlarca ihbar aldıklarını ve tüm hayvanlara yardım eli uzattıklarını ifade eden itfaiye personeli, vatandaşların yalnızca afet durumlarında değil bu gibi kurtarma durumlarında da kendilerine 7 gün 24 saat ulaşabileceklerini ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here