Ana sayfa Haberler Kediden kurtarıp, bakımını yaptığı yavru karga yanından ayrılmıyor.

Kediden kurtarıp, bakımını yaptığı yavru karga yanından ayrılmıyor.

354
0
Kendisini kediden kurtaran insanın omzunda poz veren yavru karga

Erzurum’da yaşayan Yüksel Özpolat’ın, kedi avlamak üzereyken kurtardığı yavru karga ile olan yakınlığı görenleri hayrete düşürüyor. Yavru karga mahalle esnafının gözbebeği oldu.

Yüksel Özpolat, yavru karga elinde poz verdi

Merkez Yakutiye İlçesi Gölbaşı semtinde yem satışı yaparak geçimini sağlayan Yüksel Özpolat, 15 gün önce park halindeki araçların arasında bir kedinin yavru kargayı avlamak üzere olduğunu farketti. Kediyi kovalayan Yüksel Özpolat, kargayı alarak dükkanına getirdi. Yaralı karganın tedavisini yaptıran Yüksel Özpolat, ona bir de yuva yaptı. Kısa sürede Yüksel Özpolat ile karga arasında oluşan bağ, semt esnafının da dikkatini çekti. Gün boyu kendisini kurtaran Yüksel Özpolat’ın yanından ayrılmayan yavru karga, bazen Yüksel Özpolat’ın peşinden yürüyerek kahveye gidiyor. Bölge esnafının da sahip çıktığı karga, cağ kebapçı Ali Karataş’ın getirdiği etlerle günlük yiyecek ihtiyacını karşılıyor. Esnafın sevdiği karga, onların ilgisine de karşılık veriyor.

Yüksel Özpolat, “Kediyi kovaladıktan sonra yavru kargayı yakaladım. İş yerimde kendisine bir de yuva yaptım. Onu komşu esnaftan edindiğim cağ kebabı ve tavuk etiyle besliyorum, bazen de özel yem veriyorum. İsmini ‘Gak’ koydum, seslendikçe o da bana karşılık veriyor ‘gak’ diyor. Benim 3 oğlum vardı, bu yavru karga da kızım oldu. Hayvanları seviyorum, güvercin beslerim, kedi ve köpekleri de severim. Karga da bendeki bu pozitif enerjiyi görmüş olmalı ki aramızda bir bağ oluştu” dedi.

yolda duran yavru kargaya yakın çekim

‘Besle kargayı oysun gözünü’ sözünü hatırlatan Yüksel Özpolat, “Bizde tam aksi oldu. Her türlü canlı sevginin karşılığını veriyor. Peygamber efendimizin bir hadisi var; ‘Sizler yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semada bulunanlar da size rahmet etsinler’ diye. Bende de merhamet var” diye konuştu.

kurtarıcısının peşinden ayrılmayan yavru karga

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here