Ana sayfa Haberler Otomobilde kapalı kalan köpek, baygın halde kurtarıldı

Otomobilde kapalı kalan köpek, baygın halde kurtarıldı

607
0
Araçta kapalı bırakılan köpek baygınlık geçirdi

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, kapalı kaldığı otomobilde baygınlık geçiren köpek, çevredeki esnafın ihbarı ile gelen itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Edremit, Yılmaz Akpınar Bulvarı üzerinde, saat 15:00 civarında, izmir plakalı aracın sahibi aracını parkedip bölgeden ayrıldı. Yaklaşık olarak 3 saat süresince camları kapalı araçta bırakılan zavallı köpek, gölgede 35 dereceyi bulan sıcaklığın etkisiyle nefes almakta güçlük çekip baygınlık geçirdi. Çevredeki esnaf, köpeğin durumunun ciddiyetini farketmesi üzerine durumu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit İtfaiye Amirliği ve polise bildirdiler. Polis, aracın sahibine ulaşamaması üzerine, itfaiye ekipleri otomobilin sağ arka camını kırarak kapıyı açtı.

Baygınlık geçiren köpek aracın arka camı kırılarak kurtarıldı

İtfaiye ekipleri, baygın halde araçtan çıkarılan isminin ‘Karbon’ olduğu öğrenilen köpeğe su ile ilk yardımda bulundu. Köpeğin kendi gelememesi üzerine olay yerinde bulunan polis memurları, köpeği kucaklayarak 500 metre ilerideki veterinere götürdü. Veteriner hekim Eda Ülkü Çınar tarafından ilk olarak yıkanan köpeğe ardından oksijen verildi. Karbon köpek yaklaşık 1 saat sonra kendine gelebildi. Bu sırada aracın sahibi P.Ş.’ye ulaşıldı. Veteriner kliniğine giden sahibi, köpeğinin durumunu görünce ağlamaya başladı.

Veteriner hekim Eda Ülkü Çınar, “Hayvan uzun süre oksijensiz kalmış. Otomobilde oksijen kalmaması nedeniyle sıkıntı yaşamış ve baygınlık geçirmiş. Şimdi biraz daha iyi ama 4 saat sonra solunumu tam olarak düzene girebilir. Ramak kala kurtarılmış. Biraz daha geç kalınsa ölebilirdi. Ne kadar süre oksijensiz kaldığını bilmiyoruz. Şu an hayati tehlikeyi atlatmış gibi duruyor. Ama akciğerlerinde enfeksiyon olup, olmadığı kontrol edilecek” dedi.