Ana sayfa Haberler Vurulduktan sonra yürüteç yapılan Boz’dan üzücü haber

Vurulduktan sonra yürüteç yapılan Boz’dan üzücü haber

430
0
Boz'un fotoğrafı

Edirne’de tüfekle vurulduktan sonra felç kalan ve yürüyebilmesi için yürüteç yapılan Boz isimli köpek, yakalandığı hastalık yüzünden öldü.

Edirne Sanayi Sitesi’ndeki esnafların 5 yıl önce sahiplendiği ve kulübe yaptırarak barınmasını sağladığı ‘Boz’ isimli köpek, tüfekle vurularak felç kaldı. Esnaf, Boz için pazar sepetinden yürüteç yaptı. Ancak bu yürüteç beklendiği gibi çalışmadı. Olayı öğrenen hayvansever üniversiteli gençler harekete geçerek Boz’a su borularından ürettikleri ikinci bir yürüteç yaptı. Yeni yürüteciyle hayata tutunan Boz’dan dün sabah üzücü haber geldi. Silahlı saldırıdan kurtulup hayata tutunan Boz, yakalandığı bir hastalık nedeniyle öldü.

Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu temsilcisinin kedi ile resmi

Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Edirne Temsilcisi İbrahim Dönmez, Boz’un hayat dolu ve neşeli bir köpek olduğunu belirterek, ölüm haberinin kendilerini çok üzdüğünü söyledi. Dönmez, “Boz aşağı yukarı 4 yıldır felçli olarak hayatını sürdürmeye çalışıyordu. Çok mutluydu, neşe doluydu ama ne yazık ki yakalandığı hastalık yüzünden öldüğünü öğrendik. Bu bizi çok üzdü. Boz engelli olmasına karşın çok neşe dolu, heyecanlı bir candı” dedi.

Federasyon temsilcisi İbrahim Dönmez, “Boz’a birkaç defa yürüteç yapmak istediler. Bir keresinde kendi sahipleri pazar sepetinden yürüteç yaptı. Biraz kilolu olduğu için tam randımanlı olmadı. Bunun üzerine üniversitedeki gençler su borusundan yürüteç yaptı. Bunu Boz çok sevdi, yürüteciyle çok iyiydi. Koşabiliyordu, oyunlar oynayabiliyordu” diye konuştu.