Ana sayfa Haberler Sokak hayvanlarının su ve mama kaplarını molozla doldurmuşlar

Sokak hayvanlarının su ve mama kaplarını molozla doldurmuşlar

299
0
içi mama ve su dolu kaplar boşaltılıp içine moloz doldurulmuş

Edirne’nin Keşan ilçesinde yaşayan Özen Özkaya, sokak hayvanları için su ve mama doldurarak, sokağa koyduğu kapların boşaltılıp, içine beton molozu doldurulduğunu söyledi. Özen Özkaya yaptığı açıklamada, “Mahallede birkaç kişi sokak hayvanlarını istemiyor” dedi.

Keşan’a bağlı Yukarı Zaferiye Mahallesi Lale Sokak’ta oturan, ev hanımı Özen Özkaya, sokak hayvanları için su ve mama doldurarak, sokağa koyduğu kapların içinin bazı komşuları tarafından boşaltılarak, beton molozuyla doldurulduğunu söyledi. Evinde kedi besleyen ve artan hava sıcaklığıyla birlikte sokak hayvanları için kapısının önüne kaplarda su ve mama koyduğunu belirten Özen Özkaya, “Bu mahallede birkaç kişi, sokak hayvanlarını istemiyor. Hayvanlara bir kap su, bir kap mama veremiyoruz. Verdiğimde hakarete uğruyorum. En sonunda pencerenin içine su koydum. Kapının önüne koyduğum su ve mamalar için ‘Burada olmaz’ diyorlar. Kaplara, önümde tekme atıyor, ‘Olmaz’ diyor. Sebebini sorduğumda, ‘Ben kedi sevmem’ diyor. Eğer kediye, köpeğe bakmak yasaksa ben özür dilerim. Gizli saklı su ve mama veriyoruz. Bu komşuya zarar veriyorsa ben özür dilerim” diye konuştu. 

hayvan sevmeyen komşularının mama ve su kaplarını boşaltıp molozla doldurduğunu iddia ediliyor.

Özen Özkaya, komşuları olduğu için polise şikayette bulunmadığını; ancak sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olunması gerektiğini söyledi.

Özen Özkaya kendi evcil kedisiyle pencerede

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here