Ana sayfa Haberler Edirne Belediye Bandosu’ndan hayvan barınağında konser

Edirne Belediye Bandosu’ndan hayvan barınağında konser

504
0
Edirne'de çocuklar barınakları ziyaret etti bando eşliğinde eğlendi

Edirne’de 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliğinde öğrenciler, ziyaret ettikleri Sokak Hayvanları Barınağı’ndaki hayvanları Belediye Bandosu’nun çaldığı şarkılar eşliğinde besledi.

Edirne Belediyesi Hayvanları Koruma Günü’nde Sokak Hayvanları Barınağı’nda anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla etkinlik düzenledi. Öğrenciler, barınaktaki hayvanları ziyaret edip, mama verdi. Edirne Belediye Bandosu ‘Arkadaşım Eşek’, ‘Ali Babanın Çiftliği’ şarkılarının da aralarında bulunduğu eserleri seslendirdi. Çalınan şarkılara eşlik eden minik öğrenciler danslar edip, eğlenceli dakikalar geçirdi.

Öğrenciler barınaktaki hayvanları sevme ve besleme imkanı buldu

Öğrenciler, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla aldıkları mamaları sokak hayvanlarına verdi. Öğrencilerin bazılarının yüzlerini sevdikleri hayvanların resimlerini çizdiler. Öğrenciler, ellerinde, ‘Hayvanları koruyalım’, ‘Cana can kat’ yazılı kağıtlar taşıdı. 7’nci sınıf öğrencisi Ceren Dökmen, “Ben hayvanları çok seviyorum ve onlara kötü davrananların, eziyet edenlerin cezalandırılmasını istiyorum. Babam ve annemin verdiği harçlıklarla bugün hayvan dostlarımıza mama getirdim” dedi. Öğrencilerden Ali Deniz ise “Hayvanları korumalıyız. Köpekleri çok seviyorum. Bütün hayvanları korumak bizim görevimiz” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugün Dünya Hayvanları Koruma günü. Biz de şehir genelinde bir organizasyon hazırladık. İlimizdeki tüm ilkokul, anaokulu, ortaokul ve okul öncesi öğrencilerimiz, hayvan barınağımızı ve buradaki sokak canlarımızı ziyarete geliyorlar. Çocuklarımızın kimisi elinde küçük bir mama getiriyor, kimisi pankart getiriyor, kimisi sevgisini kimisi de yüreğini getiriyor” dedi.