Ana sayfa Haberler Düzce’de öğrencilerin köpek sevgisi

Düzce’de öğrencilerin köpek sevgisi

503
0
öğrenciler köpeğe tüylü adını verdi

Düzce’de, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu yöneticileri, sokak köpekleri sahiplendi. Okul bahçesinde köpekler için özel bölme hazırlandı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü de kulübe bağışında bulunarak köpeklerin daha sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlayacak.

Düzce’de bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu yöneticileri, mahallelerinde bulunan sokak köpeklerini hayvanseverlerin de desteği ile sahiplenmeye başladı. Okulda köpekler için özel bir bölüm yapıldı. Sokak köpeklerine ayrıca Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nce kulübe desteği verildi. Okula getirilmeden önce köpeklerin aşıları ve sağlık kontrolleri de yaptırıldı. Okulda özel bölmede bakım altına alınan 3 köpek zaman zaman öğrenciler tarafından ziyaret ediliyor. Köpeklere ise öğrencilerin belirlediği isimler konuluyor. Çocuklar ‘Tüylü’ ismini verdiği köpeği teneffüslerde seviyor.

Sokak köpeği sahiplenen okul onların yaşayabileceği bir bölüm hazırladı

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Okul Müdürü Hasan Yeşilyurt öğrencilere, “Biz bu sevimli misafire ev sahipliği yapacağız. Çünkü sokakta yaşıyor. Ev sahipliği yaparken duyarlı olacağınızı biliyoruz. Çok tatlı, çok güzel ve minik bir köpeğimiz olacak.” dedi.

Hayvansever Didem Aksoy, “Mahallemizde bulunan köpeklerle ilgileniyorum. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanımızın çağrısı ile okul müdüründen rica ettim. Sağ olsunlar bizi kırmadılar. Mahallemizde bulunan sokak köpeklerini sahiplendiler. Bunun Düzce’de bütün okullarda olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Köpekler çocukların sevgi seline maruz kaldı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nde görevli Orman Mühendisi Esin İpek, “Okul müdürlerimiz sokaklardaki hayvanları sahiplenerek onlara yuva vermeye gönüllü oldular. Bu talepleri üzerine biz de kulübe desteği vererek onlara destek olacağız. Köpeklerin önce aşılarını ve bakımlarını yaptırdık. Öğrenciler köpekleri rahatlıkla sevebilsinler, veliler korkmadan çocuklarını okula gönderebilsinler, çocuklarımıza herhangi bir zarar gelecek endişesi taşımasınlar diye. Umarım bu sahiplenmeler devam eder. Biz de sonuna kadar yanlarındayız.”