Ana sayfa Haberler Didim’de papağana bira içirilmesine tepki

Didim’de papağana bira içirilmesine tepki

246
0
papağanın sahibi ve papağana bira içiren kişi hakkında suç duyurusu

Aydın’ın Didim ilçesinde bir plajda papağana bira içirerek kendilerince eğlenen kişilerin yer aldığı video sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Didimli hayvanseverler, papağanın sahibinden kurtarılmasını ve bu kişilerin cezalandırılmasını istedi.

Olay, dün saat 13.30 sıralarında, Altınkum Mahallesi, Yalı Caddesi’nde yer alan bir beach club işletmesinde yaşandı. Kimliği öğrenilemeyen sahibinin elinde duran evcil papağana, bir başka kişi tarafından bira verildi. Yaşanan olay o esnada beach clubta olan başka bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Görüntünün sosyal medyaya paylaşıldı. Video çok kısa sürede viral oldu ve izleyen hayvanseverler duruma tepki gösterdi. Didimli hayvanseverler, sosyal medya platformlarında olaya tepki gösterip, papağana el konulmasını, bu kişilerin cezalandırılmalarını istediklerini açıkladı.

papağanın biraz içtiği görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Olayın meydana geldiği işletme de konuyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden açıklama yayınladı. İşletmenin yaptığı açıklamada, “Sosyal medya üzerinde yayınlanan papağana içki içirilmesi eylemi ile işletmemizin hiçbir alakası bulunmamaktadır. Papağan, müşterinin evcil hayvanıdır. İşletmemiz tamamen sokak hayvanı dostudur. Beach club’ımıza misafirlerimizin evcil hayvanları ile girmesinde herhangi bir sakınca görmüyoruz. Konu olan papağana işkence görüntülerinde papağanın sahibi olan şahısları kolluk kuvvetlerine teslim etmek, haklarında suç duyurusunda bulunmak ve papağanın ellerinden alınması adına bütün desteklerimizi sağlayacağız. Bu olayın takipçisi olacağımızı ve hayvana yapılan işkencenin üzüntüsü içerisinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu olayı işletmemize mal etmek isteyen art niyetli insanlar hakkında da suç duyurusunda bulunacağız” denildi.

İşletme sahiplerinin suç duyurusuna bulunmasının ardından Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheliler hakkında işlem başlattı. Papağanın sahibi ile yanındaki kişinin ifadelerinin alınıp, serbest bırakıldığı bildirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here