Ana sayfa Haberler Denizli İtfaiyesi cami kubbesinde sıkışan leyleği kurtardı

Denizli İtfaiyesi cami kubbesinde sıkışan leyleği kurtardı

479
0

Cami kubbesinin yağmur giderine ayağı sıkışan leyleğin imdadına itfaiye yetişti.

Denizli’nin Sarayköy ilçesindeki bir caminin kubbesindeki yardım çağrısının sahibi herkesi şaşırttı. Caminin kubbesinde uzun süre hareketsiz kaldığı farkedilen leylek için çevre sakinleri harekete geçti. Leylek için endişelenen mahalleli itfaiye ekiplerine ulaştı ve durumu bildirdi. Soluğu camide alan itfaiye ekipleri hemen çalışma başlattı. Cami kubbesinin yağmur gider oluğunu ayağını sıkıştırdığı tespit edilen leylek itfaiye ekiplerince sıkıştığı yerden kurtarıldı.

İtfaiye tarafından yapılan ilk kontrol sonrası kanadında da zedelenme gözlenen talihsiz leylek hem sıkışan ayağı hemde zedelenen kanadının tedavisi yapılması için Büyük Şehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bakım ve tedavisi yapılmak üzere teslim edildi.
Sahipsiz sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerinin yapılacağı 5 yıldızlı kompleks ile örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en büyük sokak hayvanları barınma ve rehabilitasyon merkezinin sahibi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen sokak hayvanlarına öncelikle ilk kabul noktasında tarama yapılıyor. Tarama sonrası hastalar ve bakıma ihtiyaç duyulan hayvanlar koruma altına alınıyorlar. Serbest gezi alanlarının da yer aldığı tesiste yavrulu hayvanlar ayrı bir bölümde tutuluyor ve diğer büyük hayvanların arasında ezilmelerinin önüne geçiliyor.