Ana sayfa Haberler Denizde kaybolan müzik öğretmeninin köpeği, kıyıdan ayrılmıyor

Denizde kaybolan müzik öğretmeninin köpeği, kıyıdan ayrılmıyor

769
0
Denizde kaybolan müzik öğretmeninin köpeği, kıyıdan ayrılmıyor

GİRESUN’un Tirebolu ilçesinde, sıcak havalardan dolayı serinlemek için girdiği denizde akıntıya kapılan ve karaya çıkamayan müzik öğretmeni Selim Balcı’nın (36) bulunması için çalışmalar devam ediyor. Öğretmeni arama çalışmaları 3 gündür devam ederken, Selim Balcı’nın mahallede beslediği ‘Dakgo’ isimli köpeği kıyıyı terketmiyor.

Söz konusu olay, geçtiğimiz Cumartesi günü Tirebolu ilçesindeki Beygirkumu Playjı’nda yaşandı. Müzik öğretmeni olan Selim Balcı ile arkadaşı Kenan Samet Çilingir serinlemek için denize girdi. Denize girdikten bir süre sonra akıntıya kapılan iki arkadaş sürüklenmeye başladı. Çevrede iki arkadaşın yaşadığı zor anlara şahit olan vatandaşlar onları kurtarabilmek için suya atladı. Kenan Samet Çilingir suya girenler tarafından kurtarıldı fakat Selim Balcı’ya ulaşılamadı. Çevredekilerin ihbarı sonrasında olay yerine Sahil Güvenlik, İl Afet ve Acil Durum (AFAD), AKUT, Giresun Belediyesi İtfaiye ekipleri yönlendirildi. Çilingir, olay yerine gelen sağlık ekiplerince Tirebolu Devlet Hastanesi’ne götürülüp tedaviye alınırken, kendisine ulaşılamayan Selim Balcı için arama-kurtarma çalışması başlatıldı. Sahil Güvenlik ekiplerine ait helikopter ve geminin de katıldığı arama çalışmalarında Balcı’ya dair bir ize rastlanamadı.

Arama çalışmalarının 3. gününe gelindiğinde, Selim Balcı’nın yaşadığı mahallede beslediği “Dakgo” isimli köpeğinin kıyıdan ayrılmıyor oluşu dikkatleri çekti. 

Kayıp şahısın arkadaşı Halil İbrahim Döner, çok üzgün olduklarını ve hala umutla beklediklerini belirterek, “Arkadaşımızı bulmak için herkes eferber oldu. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda maalesef bulamadık. Ekipler yoğun bir şekilde çalışıyor. Bir de burada mahallede beslediği köpeği var. Köpeğe o bakıyordu, köpek burada o yüzden. Denizde 3-4 kez havlayarak dalgaya daldı. Köpek buradan hiç ayrılmıyor” dedi.

Bu olay bize Japonya’da sahibinin ölümünden habersiz tam 9 yıl aynı noktada onun gelmesini bekleyen Hachiko’yu hatırlattı. Umarız Samsun’daki dostumuz sahibine kavuşur ve birlikte nice maceralara atılırlar.