Ana sayfa Haberler Datçalı öğrencilerden barınaktaki hayvanlara mama desteği

Datçalı öğrencilerden barınaktaki hayvanlara mama desteği

320
0
Kampanya sğresşnce barınak için 500 kilo mama bağışı toplandı

Muğla’nın Datça ilçesinde, ‘Minik yürekler elini uzat, patimi tut’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte, ilçe okullarındaki öğrencilerden toplam 500 kilo kuru mama toplandı. Toplanan mama bağışı Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Datça Hayvanları Sevenler Derneği’nin barınağına teslim edildi.

Datça Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 1 ay önce, ilçe üzerindeki 14 okulda, 2 bin 714 öğrencinin katılımıyla ‘Minik yürekler elini uzat, patimi tut’ sloganıyla kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında, 500 kilo kuru mama bağışı toplandı. Kuru mamalar, ‘Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Datça Hayvanları Sevenler Derneği’nin hayvan barınağına bağışlandı. Mamaların teslimi için barınakta düzenlenen anlamlı etkinliğe, Datça Milli Eğitim Müdürü Ferman Akbulut ve kampanyaya destek veren öğrenciler adına 100’e yakın temsilci öğrenci katılım gösterdi. Getirilen mamalar barınak görevlilerine teslim edildi. Öğrenciler, daha sonra barınakta bulunan köpekleri sevdi. Hasta, yaralı ve bakıma muhtaç 61 hayvanın yaklaşık 1 aylık mama ihtiyacını karşılandı. Öğrenciler, etkinlik sonrası barınaktan mutlu ayrıldı.

Datçalı öğrencilerden örnek davranış

Datça Milli Eğitim Müdürü Ferman Akbulut, etkinlik için yaptığı konuşmada, kampanyaya destek veren öğrenci ve öğretmenlere teşekkürlerini iletti. “Her canlının yaşama hakkı olduğunu bilen, hayvanları koruyan. Onları seven, sadece insanların değil bütün canlıların korunmaya ihtiyacı olduğunu düşünen. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.