Ana sayfa Haberler Sokak hayvanlarına klimalı konteyner keyfi

Sokak hayvanlarına klimalı konteyner keyfi

179
0
Çorum'da sokak hayvanları klima ile serinliyor

Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavileri süren sokak hayvanları, yaz sıcağına karşı önlem olarak kurulan klimalı konteyner barınaklarda rahat nefes alıyor.

Sokak hayvanları, Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından tedavilerinin yapılması için Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getiriliyor. Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılan bakım ve tedavilerinin ardından alındıkları yere geri bırakılıyor. Tedavi ve bakım süreci devam eden köpekler de, yaz sıcağından korunmak için oluşturulan klimalı konteyner barınaklarda misafir ediliyor. 

Sokak köpeğine yakın çekim

Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Kalın, rehabilitasyon merkezinde yer alan kafeslerin içindeki klimaların hayvanları yazın sıcaktan kışın ise soğuktan koruduğunu ifade etti. Kalın “Merkezimizde sokak hayvanlarımızın tedavilerini ve rehabilitelerini sağlıyoruz. Sokak hayvanlarının yanında yaralanan yabani hayvanların da tedavileri bu merkezde yapılıyor. Hafta içi mesai saatlerinde açık olan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni vatandaşlarımız ziyaret edebilir ve kedi ya da köpekleri sahiplenebilirler. Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavileri devam eden köpekler yazın sıcak geçtiği şu günlerde klimalar sayesinde rahat ediyor. Kışın ise klimalar sayesinde soğuklardan korunuyorlar” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here