Ana sayfa Haberler Çin’de köpekten yayalara ‘trafik dersi’

Çin’de köpekten yayalara ‘trafik dersi’

282
0
Çin’de köpekten yayalara ‘trafik dersi’

Çin’de yaya geçidi yerine yoldan karşıya geçmeye kalkışan adama otomobil çarptı. O sırada karşı kaldırımda küçük bir köpek, yaya geçidinin başına geldi. Yaya geçidinin kaldırım tarafında oturdu ve yoldan geçmekte olan bir motosikletin geçişini tamamlamasını bekledi. Motorsiklet gittikten ve başka aracın gelmediğinden emin olduktan sonra karşıya geçti. Polis, güvenlik kamerasına yansıyan anları “Trafik kurallarına uyun” başlığı ile paylaştı.

Çin’in Jiangsu bölgesindeki Taicang şehrinde meydana gelen trafik kazasında, küçük cins bir beyaz köpek adeta ‘trafik dersi’ verdi. Taicang polisinin, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüde, karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir adama otomobilin çarptığı görülüyor. Yaya geçidi çok yakın olduğu halde yol üzerinden karşıya geçmeye çalışan yayanın, araç çarpmasının etkisiyle sertçe yere düştüğü görülüyor.

Karşı kaldırımdaki köpek yaya geçidini kullanmak için ilerliyor

O sırada yolun karşısındaki kaldırımda koşan bir köpeğin yaya geçidinin başına gelip oturuyor. Yolda hareket halinde olan bir motosikletin geçişini tamamlamasını bekliyor. Köpeğin, ardından, karşıya geçmek için yaya geçidini kullanması görüntülere yansıyor. Akıllı köpek, yaya geçidinden karşıya geçerken; aracın çarptığı adam ise hala yerde olduğu görülüyor.

Köpek, karşıdan karşıya geçmek için yaya geçidini kullanıyor

Görüntüler, sosyal medyada çok sayıda yorum alırken; Taicang polisi görüntüleri ‘Trafik kurallarına uyun’ başlığı ile yayınladı. Bazı kullanıcılar ise köpeklerin, zaman zaman insanlardan daha akıllı olabileceklerini yazdı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here