Ana sayfa Haberler Çiğli Belediyesi’nden patili uygulama

Çiğli Belediyesi’nden patili uygulama

804
0
Çiğli'de patili uygulama

İzmir’in Çiğli Belediyesi, hayvan sevgisinin pekiştirilmesi adına, belediyede çalışan personelin ayda bir gün, işe evcil hayvanı getirme uygulamasını başlattı.

İzmir, Çiğli Belediyesi’nden benzersiz uygulama. Çiğli Belediyesi çalışanları ve vatandaşta hayvan sevgisini pekiştirmek, sokak hayvanları ve evcil hayvanlarla ilgili farkındalık oluşturmak için her ayın ilk cuma günü ’Çiğli Belediyesi’nde Patili Bir Gün’ etkinliğini düzenliyor. Uygulama belediye çalışanları tarafından büyük ilgi topladı.  Belediye Başkanı Utku Gümrükçü başta olmak üzere başkan yardımcıları, müdürler ve personel evlerinde besledikleri kedi, köpek, kuş ve balıkları belediyeye getirdi. Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, çalışanların evcil hayvanlarını tek tek ziyaret ederek, onlarla diyalog kurdu. Patili uygulama, vatandaşlardan büyük takdir topladı.

Çiğli Belediyesi çalışanları ayda bir işe evcil hayvanını getireceği patili uygulama ilgi çekti

Odun yığınlarının arasında bulunduğu için Odun ismi verilen sokak köpeğini sahiplenen Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Vatandaşlarımızı patili dostlarımızla karşılıyoruz” diyerek uygulamadan hem vatandaş hem de personelin memnuniyetlerini dile getirdiğini ifade etti. Patili bir gün uygulamasının amacının vatandaşta hayvan sevgisinin pekiştirilmesi ve belediye personeli arasında ilişkileri sağlamlaştırmak olduğunu belirten Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Çalışanımız ayda bir gün evcil hayvanıyla belediyeye gelebilecek. Böyle bir çalışmayla insanla hayvanın aslında aynı gökyüzünün altında yaşayan canlılar olduğuna tüm Türkiye’de dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Bizim belediyemizin logosunda zaten flamingo var. Seçimlerdeki sloganımız ‘Gülümseyen Çiğli’ydi ve hazırladığımız videolarda bizim yerimize flamingolar konuşuyordu. Biz bu çalışma kapsamında Çiğli, İzmir ve Türkiye’de hayvan sevgisini pekiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu yolda da bizimle birlikte yürüyen bütün hayvan dostlarını ayda bir gün patili günümüze davet ediyoruz” diye konuştu.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'nün köpeği Odun