Ana sayfa Haberler Çiftlikten çalınan yarış atını kesip, etlerini almışlar

Çiftlikten çalınan yarış atını kesip, etlerini almışlar

276
0
Çağrıbey önce çalındı, sonra etleri kesilip ormanlık alanda bırakıldı. Sansürlü resim.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bir çiftlikten kaybolan emekli İngiliz yarış atı ormanlık alanda, kesilmiş ve etleri alınmış olarak bulundu.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bir çiftlikten çalınan İngiliz yarış atı Çağrıbey’i ormanlık alanda kesip etlerini alan şüpheliler aranıyor. Atın ilk sahibi Göksel Bozdağ, “Çağrıbey uzun yıllar koştu ve başarılı sonuçlar elde etti. Herkes onu çok seviyordu ve asil bir attı. Bu olayı duyduğumda çok üzüldüm. Koşularında ilgiyle izlenen atın sonu böyle olmamalıydı. Çağrıbey, canice öldürülmeyi hak etmedi. Bu bizi çok üzdü. Bu katliamı yapanların bulunup, cezalarını çekmesini istiyorum” dedi,  Çerkezköy’ün Ambardere mevkiinde çiftliği bulunan İrfan Ak ile kardeşi Harun Ak, daha önce katıldığı çeşitli yarışlarda dereceler kazanan ve 2015’in sonlarında emekli olan İngiliz yarış atı 8 yaşındaki Çağrıbey’i at sahibi Göksel Bozdağ’dan hediye olarak aldı. Çiftliklerinde bulunan diğer atların yanına yerleştirilen Çağrıbey, geçtiğimiz cuma günü kayboldu. Harun ve İrfan Ak kardeşler ile çiftlik çalışanları çevrede yaptıkları aramalarda atın izine rastlayamadılar.

Emekli yarış atı çağrıbey vahşice katledilmiş bulundu

Geçen akşam saatlerinde çiftliğe yaklaşık 500 metre mesafede çalılıklar arasında çobanlar parçalanmış bir at bulunca, durumu Harun Ak’a bildirdi. Harun Ak, gittiği bölgede sadece kafa kısmı kalan atı, alnındaki beyaz renkten tanıdı. Atın, parçalanmış iç organları, bacaklarının alınmış olduğunu söyleyen Harun Ak, “Sadece kafa kısmı ile kaburgaları kalmış. Görünce çok şaşırdım ve büyük üzüntü yaşadım. Bunu yapanlar insan olamaz, bulunmasını istiyorum” dedi. Harun Ak ve İrfan Ak, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, atı çalıp vahşice katleden şüphelilerden şikayetçi oldu. Şikayet üzerine polis, bölgede buluna çiftlik ve villalardaki güvenlik kameraları görüntülerini incelemeye alarak, şüphelileri yakalamak için geniş kapsamlı çalışma başlattı.

Çağrıbey'in eski bir resmi

Atın çalındığı çiftliğin sahiplerinden İrfan Ak, “Çağrıbey’i çok sevdik ve onu kendi çiftliğimizdeki atlarımızın yanına getirdik. Burada çocuklar ona biniyor ve çok seviyordu. Cuma günü birden ortadan kayboldu ve ormanlık alanda kesilmiş ve etleri alınmış olarak bulundu. Bunu yapanların cezalandırılmasını istiyoruz. Bu konuda şikayetçi olduk” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here