Ana sayfa Haberler Cani komşu hamile terapi köpeğini vurdu

Cani komşu hamile terapi köpeğini vurdu

520
0
sena ve mandalina, dogo argentino

BURSA’da Mustafa Ö. Adlı hayvan düşmanı, komşularının kızı 10 yaşındaki Sena Aylar’ın terapisi için alınan ‘Mandalina’ isimli  Dogo Argentino cinsi gebe köpeği tüfekle vurarak öldürdü. Sena’nın babası Hacı Ali Aylar, ‘Mandalina’nın öldüğünü kızı Sena’ya henüz söyleyemediğini belirtti.

​Olay, dün sabah saatlerinde merkez Osmangazi ilçesi Çağlayan Mahallesi’nde meydana geldi. İşine gitmek için evden çıkan Hacı Ali Aylar, kızı Sena’nın psikolojik tedavisi için 7 yıl önce sahiplendikleri Dogo Argentino cinsi köpekleri, ‘Mandalina’nın vurulduğunu gördü. Can çekişen gebe köpek, kısa süre sonra hayatını kaybetti.

Köpeğin karşı komşusu Mustafa Ö. tarafından vurulduğunu öğrenen Haci Ali Aylar, jandarmaya ihbarda bulundu. Jandarmanın ifadesine başvurduğu Mustafa Ö., köpekten rahatsız olup vurduğunu söyledi. Mustafa Ö.’nün, bugün de savcılık tarafından ifadeye çağrıldığı öğrenildi.

‘Kızımın terapisi için almıştık’

‘Mandalina’nın kızının köpeği olduğunu söyleyen Hacı Ali Aylar, “Kızım astım hastasıydı. Psikolog evcil hayvan almamızı önerdiğinde ‘Mandalina’yı almıştık. Aldığımızda henüz 35- 40 günlüktü. Kızımla beraber büyüdüler. Kızımın psikoloji düzeldi. Dün saat 06.00’da vurmuşlar. Ben gördüğümde can çekişiyordu. Veterinere yetiştiremeden öldü. Gebeydi. Çok uysal bir hayvandı. Çocuklara karşı çok sevecendi, zaten bebeklerle, çocuklarla büyüdü. Bugüne kadar kimsenin şikayet ettiğini görmemiştik. Mandalina öldürüleli 2 gün oldu. Hala kızıma söyleyemedim. En çok üzücü kısmı da bu. İlk karşılaştığımda yıkıldım. İlk düşündüğüm şey ‘Kızıma ne diyeceğim?’ oldu. Köpeğini görmek istediğini söyledi. ‘Çok işim var’ diyerek kızımı geçiştirmek zorunda kaldım. 18 yaşındaki oğlum bile dün oturdu, hüngür hüngür ağladı” dedi.

‘Vuranın en ağır cezayı almasını istiyorum’

Köpeği vuranın en ağır cezayı almasını istediğini belirten Aylar, “Komşumuz vurdu. ‘Rahatsız oldum, vurdum’ dedi. Havlamasından rahatsız olmuş. Kendileri de daha önce burada köpek, koyun gibi hayvanlar baktılar. Biz hiç şikayet etmemiştik. Onlar da bana gelip hiç ‘Rahatsız oluyoruz’ demedi. İnsanlar onlara hayvan gözüyle bakıyor, ama o bizim canımızdı. Çocuklarımız onu elleriyle besliyorlardı. Kimseye bir zararı olmamıştı. En ağır cezayı almasını isterim” diye konuştu.