Ana sayfa Haberler Kedinin balığı avlama anı kamerada

Kedinin balığı avlama anı kamerada

680
0
Kedinin muhteşem balık avı kameralarda

Çanakkale’nin Bozcaada semtinde, bir kedinin ilginç balık avlama taktiği, kameraya yansıdı. Kedi, kıyıya attığı köpük parçasını yem olarak kullandı. Gelen balıklardan birini, içgüdüsel çevik bir hamleyle yakaladı.

Bozcaada ilçesinde bir kedinin denizden balık avlama anları, görenleri hayran bıraktı. Kedi, beyaz renkte bir köpük parçasını denizin kenarına bıraktı. Bu köpük parçasını balıkların dikkatini çekecek bir yem olarak kullandı. Su yüzeyine çıkan kefallerden en büyüğünü çevik bir hamle ile avladı. Doğuştan avcı kedilerin şehir hayatında artık eskisi gibi avlanamadığını düşünenleri yanılttı. Bu şaşırtan av ise çevrede bulunan bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Rahmi Alkan bu ağzında balıkla uzaklaşan kedinin ardından, “Aslanım benim be. ‘Balıkçıyım’ diyen adam utansın” dedi.

Bozcaada Limanı’nda görüntüyü çektiğini belirten Rahmi Alkan, “Bir arkadaşım ile beraber balıkçıların avlanmaya gidişini izliyorduk. Bu sırada bir sokak kedisinin ağzında beyaz bir köpük parçasıyla yavaşça, saklanarak deniz kıyısına yürüdüğünü fark ettik. ‘Bir şey yapacak bu kedi kesin’ diye düşündük ve hemen cep telefonumun kamerasını açtım kayıta başladım. Kedi taşıdığı köpüğü ağzıyla kırdı ve bir kısmını otların içerisine sakladı. Bir kısmını da ağzıyla denizin kenarına bıraktı. Sonra sakince beklemeye başladı. Gelen küçük balıklar oldu ama onlara hiç tepki vermedi beklemeye devam etti. Büyük bir kefal gelince doğru zamanı bekledi patisi ile vurup, ağzıyla balığı yakaladı. Avladığı balığı aldı ve uzaklaştı. Bir arabanın altına giderek afiyetle yedi. Daha önce böyle bir olayla hiç karşılaşmamıştım. Çok şaşkınım” dedi.