Ana sayfa Haberler Bursa’da Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitesi

Bursa’da Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitesi

1489
0
Bursa Osmangazi Belediyesi Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitesi

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde, Belediye desteği ile hayata geçen Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitesi, yavru kedilerin yuva bulmasını sağlıyor. Hasta ve yaralı yavruların tedavilerinin de yapıldığı ünitede 2019’un ilk 6 ayında yaklaşık olarak 550 yavru kedi yuvalandırıldı.

Bursa Osmangazi'de Yavru kedi sahiplendirme ünitesi'nde yavru kediler yeni yuvalarını bekliyor

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, her yıl yüzlerce sahipsiz sokak hayvanının tedavisini üstleniyor. Merkezde hayvanların sahiplendirilmesi hakkında da titiz çalışmalar yapılıyor. Özellikle yavru kedilerin sahiplendirilmesi adına hayata geçirilen Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitesi projesi, yüzlerce minik kedinin sıcak yuvalarına kavuşmasına olanak sağladı. Belediye ekiplerince sokakta bulunan ve vatandaşlar tarafından barınağa getirilen yavru kedilerin yer aldığı Yavru Kedi Sahiplendirme Ünitesi, insanları da hayvan sahiplenmeye teşvik ediyor. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yavru kedi sahiplendirme ünitesi önünde kedi sahiplenen vatandaş ile birlikte

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, petshoplardan almak yerine barınaklardan hayvan sahiplenmenin önemine dikkat çekerek, “Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde sahipsiz hayvanları sağlığına kavuşturduğumuz gibi sahiplendirilmelerini de sağlıyoruz. 2019 yılının başından bugüne kadar 550 kedi ve 180 köpek sıcak yuvalarına kavuştu. Merkezimizden sahiplendirilen hayvanların bakımlarını da bizler üstleniyoruz. Buradan hayvan sahiplenen vatandaşlarımız can dostlarını barınağa getirerek her türlü bakımını ve tedavisini yaptırabiliyor. Ayrıca sahiplendirdiğimiz hayvanlar için pansiyon hizmeti de sağlıyoruz. Barınaktan hayvan sahiplenen vatandaşlarımız tatile gidecekleri zaman hayvanlarını buraya bırakabiliyorlar” dedi.