Ana sayfa Haberler Bursa’da temizlik işçileri, yakılarak öldürülen bir kedi buldu

Bursa’da temizlik işçileri, yakılarak öldürülen bir kedi buldu

508
0
Bursa'da bir kedi mangal üzerinde yakılarak öldürüldü. Soruşturma başlatıldı.

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki bir parkta temizlik işçileri, çöp poşeti içerisinde yanmış halde kedi ölüsü bulundu. Polis ekipleri, olay hakkında inceleme başlattı. Park çevresindeki güvenlik kameralarının kayıtlarını incelemeye alındı. Kediyi telef eden kişi ya da kişileri belirlemeye çalışıyor.

Kan donduran olay, İnegöl ilçesi Hikmet Şahin Kültür Parkı’nda meydana geldi. Temizlik işçilerinin, poşet içerisinde yakılarak öldürülmüş bir kedi ölüsü buldu. Kedinin vücudunda ızgara teli izleri olduğu görüldü. Kedinin mangal üzerinde yakıldığı tahmin edilmekte.

İDOHA başkanı ve yönetimi konu hakkında suç duyurusunda bulundu.

İnegöl Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği (İDOHA) yönetimi ise İnegöl Adliyesi’ne giderek, konu hakkında suç duyurusunda bulundu. İDOHA Başkanı Nilay Parlar, adliyeye girmeden önce şu şekilde açıklamalarda bulundu; ”Dünyayı kurtaracak olan sevgidir, diyoruz. Bir hayvan sevmekle başlar her şey, diyoruz; ancak acı bir haberle haftaya başlamanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kimliği belirsiz kişilerce bir kedi mangalda yakıldı. Böyle bir olayın izahı, açıklaması yok. Böyle bir olay üzerine söylenebilecek hiç bir söz yok. İvedilikle bu vahim olayı meydana getirenlerin bulunması ve gereken cezayı almaları adına İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmak için burada toplandık. Sayın savcılığımızın, bizleri derinden üzen vahim olayın sorumlularını bulup cezalandırmaları adına gereğini yapacağından şüphemiz yok. Olayı gören, şüphelileri bilenler varsa lütfen bizlerle iletişime geçsinler. Bugün bir kediye bu şekilde canice davranan kişilerin akli dengesinin yerinde olduğu söylenemez. Toplumsal açıdan da içimizde bu tip kişilerin dolaşıyor olması, büyük risk taşımaktadır. Bir an evvel yakalanmalarını diliyoruz” dedi. 

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise “Kültürpark içinde yaşanan insanlık dışı olayın Emniyet ekipleri ile birlikte takipçisiyiz. Bu olayı yapan ya da yapanlar, emniyetimizin özverili çalışması ile en kısa sürede yakalanacaktır” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here