Ana sayfa Haberler Sokak hayvanlarını öldüreceğini söyleyen belediye çalışanı gözaltına alındı

Sokak hayvanlarını öldüreceğini söyleyen belediye çalışanı gözaltına alındı

853
0
Bursa'dan gelen dehşet paylaşım

Bursa’da yaşayan H.A.,, sosyal medya üzerinden sokak köpeklerini öldüreceğine dair paylaşımlarda bulunca polis tarafından gözaltına alındı. H.A.’nın öldüreceğini belirttiği, fotoğrafını yayınladığı sokak köpeği bulundu ve tedavi altına alındı.

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Hasanağa Mahallesi’nde yaşadığı belirlenen H.A., sokak hayvanlarından rahatsız olduğunu belirten yazılar yayınladı. Sosyal medya hesabında hayvanları öldürüp, Nilüfer Belediyesi’ne ait Nilüfer Halk Evi’nin önüne bırakacağını yazdı. Aynı zamanda Nilüfer Belediyesi’nde çalıştığı belirlenen H.A.’nın yaptığı paylaşımların ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Harekete geçen polis ekipleri, H.A.’yı gözaltına aldı. H.A.’nın paylaştığı fotoğraftaki köpek de bulunarak tedavi edilmek üzere Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne getirildi.

sokak köpeği tedavisi yapılmak üzere barınağa götürüldü

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, bu yaşanan olaydan dolayı üzgün olduğunu belirterek, “Bu söylemler sokak hayvanlarına davranış biçimlerimize yakışmayan bir yaklaşımdır. Bu kişinin paylaşımlarının olduğu gün, diğer vatandaşlarımızdan ihbar gelmiş. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz bu sokak köpeği alarak gerekli tedavisini yapmak için barınağımıza getirmişler. Ciddi bir hastalığı var, tedavisi devam etmekte. Köpeğin iyileşmesi için gereken bütün çabayı sarf edeceğiz” dedi.

Kendisini asıl üzenin şüphelinin Nilüfer Belediyesi çalışanı olması olduğunu söyleyen Turgay Erdem, “Bu kişi ile ilgili Belediyemiz tarafından değişik zamanlarda çeşitli yaptırımlar yapıldı. Kendisi sosyal medya üzerinden bizi tehdit etmiş bir kişidir. Psikolojik rahatsızlığı olduğu söyleniyor, raporu var. Bizde sosyal medyadaki en son paylaşımlarının ardından işten uzaklaştırma konusunda karar verdik. Bundan sonra hukuk yolu ile ne gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu.