Ana sayfa Haberler Bursa Osmangazi Belediyesinden Kedilere özel tedavi merkezi

Bursa Osmangazi Belediyesinden Kedilere özel tedavi merkezi

810
0

Türkiye’de bir ilk! Bursa’nın Osmangazi ilçesinde sokak kedilerine hizmet amacıyla Kedi Tedavi Ünitesi kuruldu.

Bursaya bağlı Osmangazi ilçesinde belediyeye bağlı sahipsiz hayvanlar doğal yaşam ve tedavi merkezinde sadece sokak kedilerine hizmet verebilmek amacıyla onlar için özel hazırlanmış  bir tesis hayata geçti. Sadece bakıma muhtaç sokak kedilerinin tedavisi ve bakımının yapılacağı bu tesiste alanında uzman veteriner hekimler görev yapıyor.

Kurulan yeni tesis donanımıyla da ilçe halkının takdirini kazandı. Gerek laboratuvarı gerekse cihazları özel hastaneleri aratmıyor. Yani tesis, sahipsiz ve yardıma muhtaç sokak hayvanlarının bakım ve tedavileri için modern ve ileri teknoloji cihazlarla donatıldı. Çekilen radyolojik görüntülerin bilgisayar ortamına aktarılması, işlenmesi, saklanması ve yazdırılması için kullanılan bilgisayarlı radyografi (CR) cihazına da sahip. Alanında uzman veteriner hekimler ve son teknoloji cihaz donanımı sayesinde kedilere, orta kulak iltihabı ameliyatından kısırlaştırmaya kadar, her türlü cerrahi operasyon uygulanabiliyor.

bursa osmangazi belediyesi kedi tedavi ünitesi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye’de bir ilke imza atarak Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde sokaktaki dostlarımız için Kedi Tedavi Ünitesi’ni hizmete açtıklarını söyleyerek, “Sokaktaki yaralı, hasta ve sahipsiz haldeki kedileri, bu tesisimize getirerek tedavilerini yapıyoruz. İlk doğum ünitesi ve enfeksiyon ünitesi gibi çeşitli bölümlerden oluşan bu kedi hastanemizde, kedilerin sağlığına kavuşması ve rahat bir yaşam sürmesi adına ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bizler can dostlarımızı iyileştirerek, hayvanlardan insanlara bulaşabilecek hastalıkların da önüne geçmiş oluyoruz. Daha sağlıklı can dostlarımız ve daha sağlıklı Bursa için bu hizmeti sürdürüyoruz” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı sokaktaki canlar için aldıkları bu karar ve uygulama için tebrik ediyoruz.