Ana sayfa Haberler Hayatını terk edilmiş köpeklere adadı

Hayatını terk edilmiş köpeklere adadı

2741
1
Emre Demir Bursa'da sokak köpeklerine sahip çıkıyor

Bursa’da köpek sahiplenmek için gittiği barınağın kötü koşullarını görüp üzülen Emre Demir, kendi barınağını kurma kararı aldı. Emre Demir, zamanla kendisine destek olan gönüllülerle birlikte Her Eve Bir Pati Derneği’ni kurdu. Şimdi barınakta, terk edilmiş ve yardıma muhtaç 300 kadar köpeğe bakıyor.

Bursa’da yaşayan Emre Demir, köpek sahiplenmek için gittiği barınağın içler acısı halini gördüğünde çok üzüldü. Sahipsiz, yardıma muhtaç köpeklere bakma kararı verdi. Emre Demir’in sahiplendiği köpeklerin sayısı ise gün geçtikçe arttı. Kısa sürede onlarca köpeğe bakmaya başladı. Hayvanların ihtiyaçlarını giderip, tedavileriyle ilgilendi. Kendisine destek olan gönüllülerle birlikte Her Eve Bir Pati Derneği’ni kurdu. Nilüfer ilçesi Başköy Mahallesi’nde 15 dönümlük bir alanda barınağı faaliyete geçirdi. Emre Demir, şimdi bu barınakta 300’den fazla köpeğe bakıyor. 

Her Eve Bir Pati Derneği'nden köpek görüntüleri

Emre Demir, “Başlangıçta 4 dönümlük bir alan tuttuk. Geçtiğimiz bir sene zarfında daha büyük bir bölgeye geçmek zorunda kaldık. Hayvanlar sürekli terk ediliyorlar. Bunların çoğu da parayla alınıp terk ediliyor. Belki dünyayı değiştiremeyeceğiz. Ancak hayatına dokunabildiğimiz hayvanlar bizim için birer mutluluk. Önceliğimiz terk edilmiş köpekler. Sokakta doğup, büyüyen, sokak hayatını yaşayan bir köpek bir şekilde yaşamaya devam edebiliyor. Kötü de olsa o şartlara ayak uydurabiliyor. Biz, parayla petshoplardan satın alınıp evde bakılan, fakat daha sonra terk edilen hayvanlara öncelik veriyoruz. Onlara yuva arayıp, ikinci baharlarını yaşatmaya çalışıyoruz. Derneğimizin ismini Her Eve Bir Pati Derneği koyduk. Çünkü bizim isteğimiz her evde bir pati olması. Hayvanlarla yetişen insanlar her zaman daha merhametli oluyor. En önemli şartımız, köpeğin alınıp başkasına verilmesi değil. Asıl süreç köpek sahiplendirildikten sonra başlıyor. O köpek mutlu mu, aile onlarla mutlu mu? Bizim en büyük kıstasımız bu. Ömür boyu bunu takip ediyoruz” dedi.

1 YORUM

Comments are closed.