Ana sayfa Haberler Hayatını kedilere adayan bir kadının hikayesi

Hayatını kedilere adayan bir kadının hikayesi

808
0
Evine yaklaşık 20 kedi girip çıkıyor

Bursa’nın Mudanya ilçesindeki evinde 20 kedi besleyen 70 yaşındaki Şerife Görgülü, bakıma ve tedaviye muhtaç olan sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmıyor. Bütün kedilerin evine misafir olduğunu gelip gittiğini söyleyen Şerife Görgülü, “Eskiden bana bu kadar çok kediye baktığım için ‘Deli teyze’ diyorlardı ama artık herkes bu duruma alıştı” dedi.

Şerife Görgülü hayatını kedilerine adadı

Bursa’nın Mudanya ilçesi Mütareke Mahallesi’nde yaşayan Şerife Görgülü, tam bir kedi tutkunu. Evinde yaklaşık 20 kedi besleyen Şerife Görgülü, hasta, bakıma muhtaç ve sakat olan sokak hayvanlarına da kol kanat geriyor. Sokak hayvanlarının tedavi masraflarını karşılıyor. Kedi aşkının kutuya atılan 3 yavru kediyle başladığını anlatan Şerife Görgülü, “Kurtardığımız kedilere bakalım derken arkası yavaş yavaş geldi. 3 taneyken 5 oldu. 5 taneyken 7 oldu. Sakatı geldi körü, topalı geldi. İnsanların çöp tenekelerine attıkları geldi. Köpekler parçalamasın diye eve almak zorunda kaldım. Şimdilerde ise evime 20 farklı kedi girip çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Bursa'nın Mudanya ilçesinde yıllarını kedilere adayan bir kadının hikayesi

Şerife Görgülü, “15 sene önce insanlar beni gördüğünde ‘Deli teyze geliyor’ diyorlardı. Daha sonra onlar da alıştılar ve artık onlar da sokak kedi ve köpeklerini beslemeye başladılar. Gerçekten şimdi insanlar çok daha bilinçlendiler. Mudanya’da çok kişi kedi bakıyor ve besliyor. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Zaten dernek başkanım da yardım ediyor bana. Tek yardımcım o. Başka yardımcım yok” dedi. Vatandaşlarından gelen tepkileri de anlatan Şerife Görgülü, “Evin içine nasıl alıyorsun? Bunların kılı, tüyü, yemeğini nasıl hallediyorsun?’ diye soruyorlar bana. Ben eşimle beraber kedilerime bakıyorum ve çok mutluyum. 30 sene yurt dışında kaldım. Ne kedim, ne köpeğim ne de kuşum vardı. Yurt dışında çalışıp gezmekten, hayvan beslemeye vaktimiz olmadı. Şimdi ise ‘İyi ki kedilerim var’ diyorum.” dedi.