Ana sayfa Haberler Bayılan at, kendisine şiddet uygulayan sahibinden kurtarıldı

Bayılan at, kendisine şiddet uygulayan sahibinden kurtarıldı

561
0
Sıcaktan ve yorgunluktan bayılan atın aç ve susuz bırakıldığı ve işkence gördüğü ortaya çıktı

Bursa’da sahibinin hurda taşımak için kullandığı at, aşırı sıcak ve yorgunluktan baygınlık geçirdi. Yere devrilen ata defalarca vuran sahibine tepki gösteren çevredekiler, atı sahibinin elinden kurtardı. Takılan serumun da etkisiyle bir süre sonra kendisine gelen at, ayağa kalkabildi.

Atın yaralı bacaklarının yakın çekim resmi

Olay, Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesine bağlı Görükle semtinde meydana geldi. Hurdacılık yapan Kamil B.’nin yük taşımak için kullandığı at, sıcak ve yorgunluğa dayanamadı ve yere yığıldı. Duruma sinirlenen sahibi, yere düşen ata kalkması için vurmaya başladı. Kamil B.’nin ve acı içinde kişneyen atın sesini duyanlar şiddet gören atın yardımına koştu. Yaralı atın sahibini atın yanından uzaklaştırmaya çalışanlar, durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri, atı vermemek için direnen sahibini sakinleştirdi. Bu arada çevredekiler ata yem ve su verdi. Zavallı at 1 kova suyu çok kısa süre içinde bitirecek kadar susuz ve aç bırakılmıştı. Jokeylik yapan Nevzat Avcı ve kardeşi Yakup Can Avcı’nın taktığı serumun da etkisiyle bir süre sonra kendisine gelen at ayağa kalkabildi.

Bursa'da bayılan at kurtarıldı

Atı kendi imkanlarıyla tedavi ettiklerini belirten Nevzat Avcı, “Arkadaşlarımızla at arabasının geçtiğini gördük, bir süre sonra at devrildi. Sahibi de kalkması için ata vurmaya başladı. Biz aşağıya indik, durumu polise ve yetkililere bildirdik. Polis geldi ancak atın tedavisi için kimse gelmedi. Biz de jokey olduğumuz için tanıdığımızın olduğu at hastanesini aradık. Onlar geldi yardımcı oldu. Ata serum taktık. Bundan sonrasında da fakültede yetkili veterinere götürmeyi düşünüyoruz” dedi.

Atın sahibi Kamil B. ifadesi alınmak üzere Görükle Polis Merkez Amirliğine götürüldü ve olayla ilgili inceleme başlatıldı.