Ana sayfa Haberler Aracın motoruna sıkışan yavru köpek kurtarıldı

Aracın motoruna sıkışan yavru köpek kurtarıldı

203
0
Arabanın altına sıkışan köpek
Arabanın altına sıkışan köpek

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, yavru köpek, yağmurdan sığınmak için park halindeki hafif ticari aracın motor kısmına sıkıştı. İzin gününde yoldan geçen itfaiyeci Cengiz Topel kurtardı. Cengiz Topel’in yarım saatte motordan çıkardığı köpek, veteriner ekibi tarafından tedavi altına alındı.

Orhangazi’de, İbrahim Akoğlu’na ait, park halindeki aracın motor bölümünden köpek sesleri geldiğini duyuldu. Köpek sesini farkeden vatandaşlar itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, aracın kaput ve tekerlek kısmından baktı. Yapılan incelemelerin ardından yavru köpeğin sadece ayağının gözüktüğünü belirlediler. İtfaiyeciler, yavru köpeği kurtarmak için aracın kaldırılması gerektiğini; ancak kendilerinde bu çalışma için gerekli olan aparat olmadığını belirttiler. İtfaiye ekipleri olay yerinden ayrıldı. 

Aracın başında toplanan çevre halkı yavru köpeği kurtarmak için çözüm bulmaya çalıştı. Bu sırada izin gününde yoldan geçen, Orhangazi Belediyesi İtfaiyesi’nde görevli grup amiri Cengiz Topel kalabalığa yaklaştı. Olayın ne olduğunu öğrenen 29 yıllık itfaiyeci Cengiz Topel, köpeği kurtarmak için harekete geçti. Yağan yağmura rağmen aracın altına girmekten çekinmeyen Cengiz Topel, tüm çabalarına rağmen önce yavru köpeği çıkaramadı. Orhangazi Belediyesi’nden getirilen kriko ile kaldırılan aracın altına yeniden giren Topel, yarım saat uğraştıktan sonra yavru köpeği kurtardı. Aracın motor kısmından çıkarılan köpek, olay yerinde hazır bekleyen Orhangazi Belediyesi’nin veteriner ekibine teslim edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here