Ana sayfa Haberler Bu otelde evcil hayvanlarla tatil serbest

Bu otelde evcil hayvanlarla tatil serbest

625
0
Yaşlı çift ve köpekleri tatil keyfi sürüyor

Antalya’nın Kemer ilçesindeki 5 yıldızlı bir otel, evcil hayvanlarıyla tatile çıkmak isteyen ama bunu gerçekleştiremeyen yerli ve yabancı turistlere kapılarını açtı. 15 yıldır faaliyet gösteren otelde birkaç yıl önce bu uygulamaya geçildi. Tatilciler evcil hayvanları için ekstra ödeme yapmadan bu otele gelebiliyor.

Haberimiz Türk turizminin başkenti Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Çamyuva Mahallesi’nde bulunan 5 yıldızlı L’oceanica Beach Resort Otel hakkında. Tatile çıkarken evcil hayvanlarını veterinere, arkadaşlarına veya aile fertlerine bırakmak zorunda kalan yerli ve yabancı turistler için önemli bir uygulama başlatıldı. Birkaç yıl önce hayata geçirilen bu uygulama sayesinde evcil hayvanlarıyla tatile çıkmak isteyen herkese kapılarını sonuna kadar açan otel, yurt içi ve yurt dışından büyük ilgi gördü. Tatilcilerin hayvanları için ayrı bir ödeme yapmak zorunda olmadığı oteli, daha çok köpek sahipleri tercih etmekte. Hayvanlar, sahipleri ile birlikte odalarda kalabiliyor. Haftada en az 5-6 köpek sahibi ailenin konakladığı otelde sezon boyunca ise yaklaşık 150 civarında köpekli aile kalıyor. Otelde ayrıca sokak hayvanları için de her zaman ücretsiz mama bulunduruluyor. Yerli ve yabancı tatilciler bu mamalarla dışarı çıktıklarında sokak hayvanlarını besleme imkanı buluyorlar.

Otel yetkilileri ve evcil hayvanları

Otele gelen evcil hayvanlardan para alınmıyor

Kendisi de Leo adını verdiği köpeğiyle otelde kalan L’oceanica Beach Resort Otel Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kılıç, tesisin 15 yıldır faaliyet gösterdiğini bildirdi. Mustafa Kılıç, “Köpeğim Leo artık otelimizin bir görevlisi gibi oldu. Leo bana, ‘Babacığım otelimize arkadaşlarımı davet edelim’ dediği için misafir köpekleri de kabul etmeye karar verdik. Haftada ortalama 5-6 patili misafirimiz geliyor. Misafirlerimiz genelde Almanya’dan, Rusya’dan, İngiltere’den oluyor. Sezonda ortalama 150’ye yakın köpek oluyor otelimizde. Esasında çok güzel olan bir şey de otelimize gelen köpeklerimizden ücret almıyoruz. Antalya’da birkaç otelde daha bu tarz bir uygulama olduğunu duydum fakat onlar köpeklerden ücret alıyorlarmış. Bu canlarda para almayı kendimde hak görmüyorum” dedi.

Otele gelen turistler evcil hayvanlarıyla tatilin tadını çıkarıyor

Onlar da mutlu oluyor, biz de

Evcil hayvanlar dışında sokakta hayvanlarıyla ilgili de çalışma yaptığını anlatan Mustafa Kılıç, şöyle dedi: “Sokak hayvanları için mama alıp onları besliyorum. Neden otelin yemeklerini vermek istemiyorum? Çünkü burada yapılan yemekler baharatlı, yağlı ve bunların hayvanların sağlığına zararlı olacağını düşünüyorum. O yüzden konuklarımızın ellerine bu aldığım mamalardan veriyorum ve onlar da bu mamaları sokaktaki hayvanlara ikram ediyor. Onlar da mutlu oluyor, biz de mutlu oluyoruz.”