Ana sayfa Haberler Bayram harçlıklarıyla sokak hayvanlarına mama hediye edin

Bayram harçlıklarıyla sokak hayvanlarına mama hediye edin

462
0
keşan sokak hayvanlarını koruma derneği'nin ilgilendiği hayvanlardan

Edirne’de Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Sevinç Cebeci, Kurban Bayramı’nda çocukların bayram harçlıklarıyla mama alarak ya da derneğe bağışta bulunarak sokak hayvanlarını sevindirebileceklerini ifade etti.

Keşan’da Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Sevinç Cebeci, yardıma ihtiyacı olan tüm sokak hayvanlarına yardım ettiklerini söyleyerek, “Keşan ve çevresinde yaralı, kanserli, uyuz ve kırıkları olan sokak hayvanlarını korumaya alarak, onları tedavi ettiriyoruz. Ayrıca dışarıya ya da ormanlara atılan yeni doğum yapmış sokak hayvanlarını ve yavrularını alıyoruz. Yavrulara bakıyor, büyütüyor ve sahiplendirmeye çalışıyoruz. Fakat bir avuç insandan oluştuğumuz için zorluk yaşıyoruz.” dedi. Bine yakın hayvanı tedavi ettirdiklerini belirten Cebeci “Bizim beklentimiz mama ve tedavileri için bize yardımcı olunması. Dernek adına devletin vermiş olduğu bir hesap numaramız var, isteyenler oraya bağış yapabilirler ya da Gelibolu caddesindeki Eker Veteriner Kliniğine gidip orada tedavi ettirdiğimiz hayvanlarımızı görerek bağış yapabilirler” şeklinde konuştu.

Bayram hediyesi olarak mama getirin

Kurban Bayramı’nda çocukların bayram harçlıklarıyla mama alarak, sokak hayvanlarını sevindirebileceklerini söyleyen Cebeci, “Bayram geldi. Çocuklarımızı, aile büyüklerimizi sevindiriyoruz. Ama sokaktaki sahipsiz canları neden sevindirmiyoruz?” diyerek ekledi. “Çocuklarınıza bunu aşılayabilirsiniz. Çocuklar, bayram harçlıklarıyla köpeklere, kedilere mama alabilirler, ya da bize bağış yapabilirler. Lütfen bize bayramda, bayram hediyesi olarak mama getirin ya da bağış yapın. Lütfen el birliği içerisinde olalım. Amacımız can kurtarmak. İnsan canı da, hayvan canı da aynı, değişen bir şey yok” diyerek sözlerini tamamladı.

keşan sokak hayvanlarını koruma derneği başkanı sevinç cebeci