Ana sayfa Haberler Bayburt’ta tedavi edilen sokak hayvanları yuvalandırılıyor

Bayburt’ta tedavi edilen sokak hayvanları yuvalandırılıyor

300
0
Bayburt Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nde kucağına yavru kedi ve köpek almış birisinin resmi

Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce, sokaktan toplanan sahipsiz, yardıma muhtaç kedi ve köpekler, tedavi ve bakımları yapılıp ücretsiz olarak yuvalandırılıyor.

Öğrenciler ve gönüllüler merkezde sokak hayvanlarının tedavi ve bakımına destek verebiliyor

Bayburt’ta sokakta başıboş dolaşan, yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlar toplanıyor. Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince tedavileri yapılıp, bakımları yapılıyor. Veterinerler, bakıma muhtaç sokak hayvanlarını yeniden sağlığına kavuşmasını sağlıyorlar. Diğer yandan tedavisi tamamlanan kedi ve köpekleri ücretsiz olarak sahiplendirmek için çalışmalar yapıyor. Şehir merkezinde yollarda tehlike oluşturma ihtimali olan başıboş hayvanlar da modern tarım yerleşkesinde oluşturulan bir barınakta tutularak olası olumsuzlukların önüne geçiliyor. Hayvan barınağının daha da işlevsel olması için çalışmalar devam ederken, veteriner hekimlerinin yanı sıra öğrenciler de gönüllü olarak hayvan barınağında görev yapıyor. Öncelikle Bayburt Üniversitesi Veteriner Sağlık Teknikeri mezunu ve stajyer öğrenciler, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ndeki bu klinikte uzman veterinerlere yapılan ameliyatlara katılma şansı yakalayıp, birçok uygulamayı da yerinde görme imkânı elde ediyor.

Bir aracın arkasına görevliler tarafından yerleştirilen köpek taşıma kafesinin resmi

Veteriner İşleri Müdürlüğü Sorumlusu Veteriner Hekim Mesut Çavdar, yürüttükleri çalışmalarla pek çok sokak hayvanının tedavisini yaparak onlara sıcak yuva bulduklarını söyledi. Mesut Çavdar, “Sokak hayvanları rehabilitasyon merkezimizde, Bayburt Üniversitesi Veteriner Sağlık Teknikeri mezun ve stajyer arkadaşlarımızın kısırlaştırma operasyonu devam ediyor. Birçok hayvanı burada tedavi ettik. En son bir kedi felçliydi, şimdi ise yürümeye başladı. İsteyene il dışında da olsa kargo ile gönderip hayvanları sahiplendiriyoruz. Biz, hayvanların satın alınması değil, sahiplendirilmeli diyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here