Ana sayfa Haberler Köpeklerin saldırdığı karaca kurtarıldı

Köpeklerin saldırdığı karaca kurtarıldı

536
0
Köpekler tarafından saldırıya uğrayan karaca kurtarıldı

Bartın’da yaşayan Mustafa Saklı, karacaya saldıran köpekleri farketti. Hızlı düşünüp süpürge ile köpekleri kovalayarak karacanın hayatını kurtardı.

Bartın Sipahiler Köyü Ihlamur Mahallesi’nde oturan Mustafa Saklı, sabah namazı için kalktığı sırada köpek sesleri işitti. Eşiyle birlikte sesleri kontrol etmek için dışarıya çıktılar. Sokak köpeklerinin bir karacaya saldırdığına şahit oldular. Süpürge ile köpekleri kovaladıktan sonra yaralanan karacanın durumunu Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne bildirdi. Veteriner hekim Tolga Kandıralı, ihbar üzerine köye geldi. Boyun bölgesinden yaralanan karacanın ilk müdahalesini yapıldı. 3 yaşında ve dişi olduğu belirlenen karaca, tedavisinin ardından sağlığına kavuşunca tekrar doğaya salınacak.

gelen yetkililer karacanın tedavisini yaptı ve onu beslediler

Mustafa Saklı, köpek seslerini duyarak dışarı çıktığını belirterek, “Evimizin bahçesinde bir karacanın köpekler tarafından saldırıya uğradığını gördük. Hemen koştuk, köpekleri süpürge ile korkutarak kovaladık. Karacanın hayatını kurtardık. 2 dakika daha geç kalsaydık karaca ölmüş olurdu. Sonra karacayı bağladık, Doğa Koruma Milli Parklar ekiplerine haber verdik. Onlar da gelip karacanın ilk sağlık müdahalelesini yaptı. Teşekkür ediyoruz” dedi.

Bartın Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ahat Deliorman, “Mustafa Saklı bize haber verdi. Mahallede yaşayan sokak köpekleri karacaya saldırmış. Veteriner hekimimizle olay yerinde karacanın tedavisini yaptık. Vatandaşlarımızdan bu tarz konuda duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Mustafa Bey’e de bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.