Ana sayfa Haberler İş yerinde sokak kedilerini besliyor

İş yerinde sokak kedilerini besliyor

876
0
Balıkesi Edremit'te bir tüp bayiisi sokak kedilerini besliyor

Balıkesir’in Edremit ilçesinde tüp bayisi işleten Ali Eytemiş, iş yerine gelen sokak kedilerine mama ve su veriyor. Ali Eytemiş, ayrıca beslediği kedilerin sağlık kontrollerini ve tedavilerini de düzenli yaptırıyor. 

Edremit’e bağlı Camivasat Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde 30 yıldır tüp bayi işletmeciliği yapan, evli ve 2 çocuk babası Ali Eytemiş, iş yerine gelen sokak kedilerini besliyor. Çocukluğundan bu yana hayvanlara özel ilgisi olan Ali Eytemiş, sokak kedilerine iş yerinde mama ve su veriyor. Hayvanların mama ve su ihtiyaçlarını karşılayan Ali Eytemiş, kontrollerini de yaptırıyor.

İş yerinin sahibi Ali Eytemiş, pazar günleride sadece kedilere beslemek için iş yerini açıyor.

Sabah iş yerini açmasıyla sokak kedilerinin gelmeye başladığını anlatan Ali Eytemiş, “Her hafta bir çuval kedi maması alıyorum. Evimde de kedilere bakıyorum. İş yeri ve evimde ortalama 50’ye yakın kediyi besliyoruz. Her sabah dükkanı açtığımda içeri giriyorlar. Akşama kadar dükkanda zaman geçiriyoruz. Zaman zaman hastalanan kedilerin tedavilerini yaptırıyoruz. Kedilerin hepsine ‘Tülü’, ‘Çirkin’, ‘Sarıoğlan’, ‘Mıgır’ gibi değişik isimler koyduk. Yavrulayan kediler oluyor. Onlarla da ilgilenip, sonra sahiplendiriyoruz. Bazen de müşterilerimiz kedi getiriyor, tayini çıkan askeri müşterilerimiz oluyor. ‘Bakamayacağım’ deyip, getiriyor veya bana hiç getirmeden ev bulup sahiplendiriyorum. Maliyeti oluyor tabi ki ama Rabbimin o rızkı verdiğini düşünüyorum. ‘Haftada bir çuval mama feda olsun’ diyerek, besliyoruz. Pazar günleri sırf onlar için geliyorum, besliyorum, doyuruyorum, sularını koyuyorum, tazeliyorum” şeklinde konuştu.

Hayvanlara yapılan işkencelere de tepki gösteren Eytemiş, “İşkenceleri duyduğum zaman üzülüyorum. İnsan ne kadar kıymetliyse hayvan da o kadar kıymetli; çünkü o da Rabbimin verdiği bir can” dedi.