Ana sayfa Haberler Dumandan zehirlenen kediyi itfaiye ekipleri kurtardı

Dumandan zehirlenen kediyi itfaiye ekipleri kurtardı

508
0
Balıkesir Bandırma'da bir evde çıkan yangında anne kedi zehirlendi yavruları öldü

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yangın çıkan bir evde yavrularıyla birlikte mahsur kalan, dumandan etkilendiği için nabzı duran kedi, itfaiye ekiplerinin uyguladığı kalp masajı ve suni teneffüs sayesinde hayata geri döndü.

İtfaiye ekiplerinin yangından çıkardığı anne kedi suni teneffüs ile hayata döndü

Balıkesir Bandırma’ya bağlı Sunullah Mahallesi Meydan Sokak’ta önceki akşam, Figen Ünal’a ait evde, elektrik tesisatındaki arızadan kaynaklı yangın çıktı. Yangın, binada ve çevrede oturanlarda büyük endişe ve korkuya neden oldu. İtfaiye ekiplerin derhal müdahale ettiği yangın, kontrol altına alınarak söndürüldü. İçeride mahsur kalan anne ve 3 yavru kedi hareketsiz halde bulundu. Yavru kedilerin maalesef öldüğü belirlendi. Nabzı duran anne kedi ise itfaiye ekiplerinin yaptığı kalp masajı ve suni teneffüs ile hayata döndü. Su ile yıkanan kedi veteriner kliniğine götürülerek tedavi altına alındı.

Yangından kurtarılan anne kedi tedavi altına alındı

Yangından kurtarılan kedinin tedavisi yapan Veteriner hekim Ahmet Akdeniz, “Kedi, kliniğimize geldiğinde karbonmonoksit zehirlenmesi geçiriyordu. Hemen kritik bakımı ve serumlarla gerekli tedaviler yapıldı. Kedi kendine geldi, durumu iyi, kurtuldu. Tamamen iyileşmesi için ek tedavilerini devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Kedinin duman noktasında kaldığı için oksijensiz kaldığını kaydeden Veteriner Ahmet Akdeniz, itfaiye erlerinin kediye suni teneffüs yaptığını söyleyerek, “Suni teneffüs, kedinin buraya kadar dayanabilmesini sağlamış. Kedinin bilinci buraya geldiğinde yerinde değildi. Saf oksijen vererek kediyi kendine getirdik. İtfaiye erinin yaptığı suni teneffüs, kediye hayatta kalması için zaman kazandırdı” dedi.