Ana sayfa Haberler Balıkesir’de 3 yılda 4 bin 725 sokak hayvanı sahiplendirildi

Balıkesir’de 3 yılda 4 bin 725 sokak hayvanı sahiplendirildi

795
0
Balıkesir Belediye başkanı hayvan barınağı ziyaretinde

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yaklaşık olarak 3 yıldır hizmet veren Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. 3 yılda 16 bin 520 sokak hayvanının bakım ve kısırlaştırma işleminin yapıldığını ve 4 bin 725’inin de sahiplendirildiğini açıkladı.

Yücel Yılmaz, barınakta hayvanların tam teşekküllü ve modern bir hastane konforunda bakım ve tedavi gördüklerini ifade etti. “Can dostlarımız burada güvende” dedi. Barınağın 20 bin 500 metrekare alan ile Türkiye çapında en büyük ve en donanımlı merkezlerinden birisi haline geldiğini belirtti. “Merkezimize bugüne kadar toplam 19 bin 102 sokak hayvanı geldi. Bunlardan 16 bin 520 hayvanın bakımı ve kısırlaştırılma operasyonu gerçekleşti. Barınakta bulunan hayvanlardan 4 bin 725 tanesi de başarılı bir şekilde yuvalandırıldı” diyen Başkan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Tesisimizde çalışmalar ile gelecek kuşaklara hayvan sevgisi ve doğa bilincini aşılamayı amaçlıyoruz. Çocuklar ve vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Bakımevlerimize gelen vatandaşlarımız ve genç ziyaretçilerimiz burada bulundukları süre içerisinde iyi vakit geçirsinler istiyoruz. Vatandaşlarımıza hayvan sevgisi kazandırmak için her türlü sosyal faaliyet ve aktivite gerçekleştiriyoruz. Barınağımızda ameliyathane, röntgen çekim alanı, laboratuvar gibi bölümlerimiz sayesinde tüm hayvanlarımızın hastalıkları tespit edilerek, tedavi olmalarını sağlıyoruz. 9 veteriner hekim, 6 tekniker, 1 radyoloji teknikeri ve diğer tesis faaliyetlerinde bulunan 20 personel olmak üzere, toplam 36 personel ile çalışıyor. 7/24 hizmet için hazır halde çalışan merkezimiz sivil toplum kuruluşları ve gönüllü hayvansever vatandaşlarımız ile iletişim halinde. Sokaklara barınma ve beslenme desteği sağlıyoruz.”