Ana sayfa Haberler Bakan Selçuk’tan Hayvanları Koruma Günü mesajı

Bakan Selçuk’tan Hayvanları Koruma Günü mesajı

597
0
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Köpek Pergel ve Öğrencilerin fotoğrafı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Hayvanları Koruma Günü’nde, barınaktan sahiplenip, ‘Pergel’ adını koyduğu köpeğinin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Ziya Selçuk, “Biz örnek olduk, sonrasında binlerce okul kapılarını hayvanlar için açtı” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ dolayısıyla sosyal paylaşım platformu üzerinde kullandıkları bir hesap üzerinden mesaj yayınladı. Bakan Ziya Selçuk, barınaktan sahiplenip, ‘Pergel’ adını verdiği köpeği öğrenciler ile birlikte severken çekilen fotoğrafını yayınladı. Ziya Selçuk, mesajında, öğrencilerin bakanlık binasına gelip, ‘Pergel’ ile tanıştığını bildirdi, ve şu sözleri ekledi;

“Asıl güzeli şu; biz örnek bir olduk, ardından binlerce okul kapılarını sokak hayvanları için açtı. Bir çocuğa ‘hayvanları sev, hayvanların da hakları vardır, bunları öğren’ diyebilirsiniz. Bu bir yöntemdir. Ancak bunu yaşantınıza uygulayamadığınızda bu bilgi burada kalır ve unutulabilir. Biz istedik ki çocuklar, geçerken selam versinler, teneffüste gelip, gidip ziyaret etsinler, sevsinler, bir kap su bıraksınlar, okulda böyle öğrensinler ki, hayatta da uygulasınlar. Geçen gün buraya gelen bir öğrenci diyor ki ‘Siz bir de bizim okuldaki kedimizi görseniz’ Keşke görsem, herkes görse. O zaman hiç demezdik bugün hayvan hakları günü. Bu çocuklar görecekler; insanın hakkını, kendinin hakkını, çocuğun hakkını, tabiatın, hayvanın hakkını görecek ve teslim edecekler. Buna inanıyorum.”