Ana sayfa Haberler Minik Azra, selden kurtardığı yavru kediye ‘Pamuk’ adını koydu

Minik Azra, selden kurtardığı yavru kediye ‘Pamuk’ adını koydu

679
0
Azra ve selden kurtardığı kedisi pamuk

Bolu, Rüzgarlar köyünde meydana gelen sel felaketi sırasında, annesini sel sularında kaybeden yavru kedinin yolu kendisi gibi minik Azra Gürkan ile birleşti.

Bolu merkeze bağlı Rüzgarkar köyünde 19 haziran’da meydana gelen sel felaketinde köydeki evlerde ve tarlalarda büyük hasarlar meydana geldi. Sel felaketinden köyde en fazla zarar görenlerden biri de Safiye ve Nazım Çakır’ın evi oldu. Yaşlı çiftin, dere boyunda bulunan evlerinin önünde bulunan traktör ve bazı tarım aletleri sel sularına kapıldı ve kullanılmaz hale geldi. Sel felaketi sırasında 5 yaşındaki Azra Gürkan’da annesi ile birlikte anneannesi ve dedesinin evindeydi. Küçük kız sel sularını izlerken bir kedinin sel sularına kapıldığını ve geride bir yavru bıraktığını farketti. Küçük yaşına aldırış göstermeden yavru kediyi kurtararak güvenli bir yere aldı.

Minik kız Azra hayatını kurtardığı yavru kediye Pamuk adını verdi ve kediyi sahiplenmeye karar verdi. Azra gün boyunca yavru ile oynayarak vaktini geçirip onun her ihtiyacını gidermeye başladı. Yavru kediye şırınga ile besleyen kendi küçük yüreği büyük Azra, pamuğu ömür boyu bakacağını ve onu çok sevdiğini söyledi. Azra “Sel geldi. Biz de kediyi kurtardık. Çatıda birazcık sevip sakinleştiriyorum. Çorba veriyorum. Şırıngayla süt de veriyorum. Çok seviyorum. O da beni çok seviyor. Beni annesi sanıyor. İsmini ‘Pamuk’ koydum. Bütün gün ona bakıyorum.” dedi.

Anne Cemile Gürkan da kızıyla gurur duyduğunu belirterek, “Kızımla gurur duyuyorum. 2 çocuğum var 2’si de hayvanları çok sever. Evimizde de hep hayvanlarımız vardır. Köpeğimiz de selden kurtuldu. Bütün gün evde kediyle ilgileniyor” dedi.

Minik Azra selden kurtardığı kediye pamuk adını verdi