Ana sayfa Haberler Ayvalık’ta kanalizasyon’a sıkışan kedinin imdadına itfaiye yetişti

Ayvalık’ta kanalizasyon’a sıkışan kedinin imdadına itfaiye yetişti

285
0

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, kanalizasyon borusuna sıkışan yavru kedi, Ayvalık itfaiyesi ekiplerinin çabalarıyla kurtarıldı. Korkmuş yavru kedinin bakımını apartman sakinleri üstlenecek.

Balıkesir Ayvalık ilçesinin 150 Evler Mahallesi’nde, Şehitler Camii’ne öğle namazını kılmak için gidenler, yandaki apartmanın bodrum katından garip sesler geldiğini farkettiler. Sesleri takip edince sesin kaynağının kanalizasyon gider borusu olduğunu farkettiler. Küçük bir inceleme sonrası bu gider borusuna yavru kedi sıkışmış olduğu farkedildi.

kedinin sıkıştığı kanalizasyon boruları

Durum duyarlı vatandaşlar tarafından itfaiyeye bildirildi. Olay mahaline gelen Balıkesi Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği ekipleri yavru kedinin kurtarılması için çalışma başlattı.

Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği ekipleri tarafından kedinin sıkışmış olduğu kanalizasyon gider borusunun üstündeki beton kırıldı. Daha sonra bu gider borusunun belirli kısımları kırılarak zavallı yavru kedinin tam yeri tespit edildi. Dikkatlice bulunduğu yerden çıkarılan yavru apartman sahipleri tarafından sevinçle kucaklandı. Sağlık durumu iyi olan zavallı yavru kedinin bakımı ve korunmasının apartman sahibi tarafından üstlenildiği bildirildi.

kediyi kurtaran itfaiye ekipleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here