Ana sayfa Haberler Antalya’da çatıya bağlı bırakılan pitbull’un zor anları

Antalya’da çatıya bağlı bırakılan pitbull’un zor anları

843
1

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir evin çatısına zincirle bağlı bırakılan pitbull cinsi köpeğin sıcak hava sebebiyle yaşadığı zorlu anlar çevredeki vatandaşların cep telefon kameraları ile kaydedildi.

Ülkemizde yazın sıcaklığın en yüksek olduğu illerden biri olan Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Yayla Mahallesi’nde 2 katlı bir evin çatısına bağlanan Pitbull cinsi köpeğin yaşadıkları mahalle sakinlerinin  tepkisini çekti. Kavurucu sıcaktan kendini korumak için gölge bir yer bulmaya çalışan köpek, su dolu kabını devirdi. Kaçmaması için bağlanan zincirin kısa kalması sebebiyle gölge alana gidemeyen köpek susuzluk çekti. Güneşin tepeden vurduğu anlarda yüksek sıcaklıktan bitkin düşen köpek bir süre inledi. Daha sonra mücadele etmekten vazgeçen köpek olduğu yere yüzükoyun uzandı.

Köpeğin yaşadığı zor anlar bir mahalle sakini tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Kaydedilen görüntülerde dili dışarıda olan ve hızlı nefes alıp veren köpeğin gölgeye ulaşmak için gösterdiği çaba ve çatının kenarına kadar gelip aşağı baktığı anlar dikkat çekti.

Güneş çarpması ve dehidrasyon köpekler için çok tehlikeli, ileri seviyelerde ölüme yol açabilen problemlerdir. Köpeğinizi sıcaktan koruyabilmek için neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız bu konu hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

1 YORUM

Comments are closed.